Mobile Version Hide

K prohlížení využíváte internetový prohlížeč Internet Explorer 6. Tento prohlížeč je již zastaralý.
Pro bezpečné a spolehlivé prohlížení stránek doporučujeme, abyste upgradovali na některý z následujících prohlížečů:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

E‑M5 MARK II

Nejvýkonnější stabilizace obrazu
 • Kvalita OM-D videa ve vašich rukou
 • Nejkompaktnější rozměry ve své třídě
 • Odolný proti prachu, vodě & mrazu

TG‑4

Extrémní situace. Úchvatné snímky
 • Výkon vysoce světelného objektivu
 • Vyspělé režimy pro makrofotografii
 • Celý systém příslušenství

SH‑2

Čistota a krása v jednom
 • Prémiový design - sofistikovaný dojem
 • Optická 5-osá stabilizace pro ostré záběry
 • Pokročilý režim pro noční scény

E‑M1

Navržen k překonání D‑SLR fotoaparátů
 • Tělo dokonalých rozměrů
 • DUAL FAST AF pro rychlost a přesnost
 • Dokonalost v designu i použitelnosti

STYLUS 1S

Nejvyšší obrazový výkon ve své třídě
 • Novátorské technologie
 • Pokročilá nastavení
 • Intuitivní ovládání

Objevte svět
fotoaparátů Olympus

OM-D

Vynikající v rychlosti, přesnosti, tvořivosti a kvalitě obrazu - navíc s retro designem.

Více informací

PEN

Stylový a lehký s kvalitou zrcadlovky a výměnnými objektivy.

Více informací

STYLUS

Malý rozměry, velký funkcemi : Máme kompakty, které vyhovují každé situaci.

Více informací

OBJEKTIVY

Impozantní řada zoomvých, makro i pevných objektivů - pro veškeré vaše kreativní potřeby.

Více informací

Atˇ chcete fotografovat cokoli, pomůže vám k tomu bohaté příslušenství Olympus!

Může vás také zajímat

Nejnovější zprávy Tiskové centrum

Všechny zprávy

 • NOVINKA

  16.04.2015

  Aktualizace firmwaru pro E-M5 MarkII

  Aktualizace firmwaru, verze 1.1 pro E-M5 MarkII, je nyní k dispozici.

  Více informací
 • NOVINKA

  13.04.2015

  STYLUS 1s brzy dostupný v Evropě

  Zdokonalením objektivu a designovými vylepšeními Olympus ještě zvýšil atraktivitu své vlajkové lodi mezi kompaktními fotoaparáty. Držitel Red Dot ocenění za design je tak nyní ještě výkonnější, snáze ovladatelný a ještě stylovější. Nový STYLUS 1s přichází s novým firmware STYLUS 1, který přináší širší potenciál ohniskových vzdáleností s vynikající konstantní světelností 1:2.8, začínající na úchvatných 22,4 mm* a pokračujících až po telefoto 510 mm* (*přepočet na 35mm fotoaparát). Tento nový prémiový kompakt s hledáčkem se objeví v prodeji na začátku léta.

  Více informací
 • NOVINKA

  13.04.2015

  Nový TOUGH TG-4 přináší světlo do šerých hlubin

  Odolné fotoaparáty ocení nejen milovníci extrémních sportů – nová vlajková loď mezi fotoaparáty STYLUS TOUGH souzní s každým, kdo tráví mnoho času v přírodě a chce zachytit svá dobrodružství ve vynikající kvalitě v jakýchkoli podmínkách, bez starostí o dobré světlo nebo stav svého vybavení. TG-4 je výkonný univerzál nabízející působivý vysoce světelný objektiv se 4x optickým zoomem (25-100mm*) s maximální světelností 1:2.0 na široké straně ohniska (*přepočet na 35mm fotoaparát). Na palubě je také vyspělý systém Variable Macro se čtyřmi režimy, včetně unikátního režimu Focus Stacking, vytvářejícího makro snímky s mimořádnou hloubkou ostrosti. Potápěči ocení nejen novou funkci Underwater HDR a vestavěný manometr. Neustále se rozrůstající rodina specializovaného příslušenství TOUGH rozšiřuje fotografování i na doposud extrémní teritoria – ať fotografická, sportovní nebo geografická. Dostupný bude od května 2015.

  Více informací
 • NOVINKA

  11.03.2015

  SH2: Nepostradatelný nástroj uchování vzpomínek

  Neočekávané momenty jsou zdrojem fantastických fotografií, ale většinou se nestávají v optimálních světelných podmínkách a rozjařené děti nemůžete zmrazit v ideálním okamžiku, než se vám podaří zkrotit fotoaparát. Proto Olympus vybavil svůj kompakt Stylus SH-2 špičkovými technologiemi, umožňujícími fotografování a filmování za pochodu – rychle, snadno a dokonce v šeru. Nabízí kvalitu, o které se vám s mobilním telefonem nemůže ani zdát, a přitom po vás nevyžaduje dovednosti zkušeného fotografa. Olympus obdařil tento fotoaparát také skvělým vzhledem a lehkým tělem. Díky kombinaci textur v imitaci kůže a kovového těla s nádechem retro-stylu dokonale ladí v každé situaci a s každým oblečením –ať ležérním či elegantním. Na narozeninové párty za svitu svíček ani na pláži pod hvězdným nebem se noční režim Nightscape nenechá odradit nedostatkem světla. Pětiosá optická stabilizace obrazu, převzatá z nejvyšších modelů Olympus, eliminuje otřesy fotoaparátu mnohem účinněji než srovnatelné systémy. To je důležité při detailních záběrech s výkonným 24x optickým zoomem nebo při nočním natáčení časosběrných videí z ruky. SH-2 samozřejmě umožňuje Wi-Fi spojení s chytrým telefonem a nabízí veškeré kreativní funkce a ergonomické uspořádání ovládacích prvků, jaké od fotoaparátů Olympus očekáváte.

  Více informací
 • NOVINKA

  05.02.2015

  Cestujte nalehko a foťte s jistotou díky nejvýkonnější stabilizaci obrazu

  Nový OM-D E-M5 Mark II proměňuje fotoaparát v sofistikovaný nástroj kreativních fotografů a filmařů, kterým navíc nabízí prvotřídní design profesionálního vybavení. První generace E-M5 přinesla ambiciózním fotografům možnost vyrovnat se v obrazové kvalitě digitální zrcadlovce bez potřeby stativu či dalšího neskladného vybavení. Klíčem k tomuto úspěchu byl lehký a kompaktní design a unikátní systém stabilizace obrazu v pěti osách. V novém E-M5 Mark II Olympus tento systém ještě zdokonalil, takže se nyní může pochlubit nejvýkonnější stabilizací obrazu na světě. Kompenzace otřesů fotoaparátu je tak účinná, že umožňuje prodloužit expoziční čas až o 5 kroků. Výsledkem je úžasná obrazová kvalita při slabém osvětlení. Té zdatně sekunduje kvalita zpracování těla OM-D, odolného povětrnostním vlivům. Ve spojení s mimořádně rychlým autofokusem, vyspělou stabilizací obrazu a lehkou konstrukcí fotoaparátu a systémových objektivů se tak jedná o ideální nástroj pro fotografování rychle se pohybujících objektů v terénu a za jakéhokoli počasí. Nový OM-D E-M5 Mark II bude uveden do prodeje koncem února.

  Více informací
 • NOVINKA

  05.02.2015

  Po všech stránkách lepší zoomový univerzál

  Pokud pro vás fotografování není obživou, ale milovaným koníčkem, potřebujete šikovné vybavení, které můžete vzít všude s sebou a které nabízí v minimálních rozměrech maximální obrazový výkon a navíc je mimořádně všestranné a pohotové. Druhá generace teleobjektivu M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150mm 1:4.0-5.6 II společnosti Olympus je přesně taková – díky novému přepracovanému designu a povrchové úpravě čoček Olympus ZERO, zajišťující vyšší optickou kvalitu. K tradičním přednostem řady 14-150mm přidali vývojáři objektivů M.ZUIKO navíc také robustní vodotěsnost – takže v odolnosti drží krok se svými ideálními partnery mezi fotoaparáty – cenami ověnčenými modely Olympus OM-D. Stejně jako jeho všestranný předchůdce je i objektiv této nové edice lehký a zároveň kompaktní. Na pultech obchodů se objeví koncem prosince 2015.

  Více informací
 • NOVINKA

  05.02.2015

  Nejširokoúhlejší TOUGH je připraven k akci

  Nový Olympus Tough TG-860 dává milovníkům akce vše, co potřebují – mimořádně širokoúhlý objektiv, ovládání jednou rukou, výklopné LCD pro snadné autoportréty a volitelné uchycení k postroji. Když se na kole řítíte dolů z kopce nebo taženi padákem řežete prknem zpěněné špičky vln, potřebujete k zachycení akce mimořádně širokoúhlý objektiv – zejména když máte volnou jen jednu ruku a pouze jedinou příležitost dostat do záběru vše důležité. Proto Olympus vybavil nový STYLUS Tough TG-860 nejširším širokoúhlým objektivem, jaký je v současnosti ve třídě kompaktních fotoaparátů k dispozici (21-105mm*). A také tlačítkem spouště navíc – takže adrenalinoví fanatici mohou pořizovat fotografie ostré jako břitva, autoportréty bez známek deformace a videonahrávky v nejrůznějších formátech za plného pohybu, v rukavicích nebo bez, levou nebo pravou rukou. Na pultech obchodů se objeví v polovině března 2015.

  Více informací
 • NOVINKA

  05.02.2015

  Skvělá zpráva! Pátý objektiv M.ZUIKO Pro na obzoru

  Rok 2015 bude svědkem rozšíření oceňované řady na pět objektivů. Řada Olympus M.ZUIKO PRO kombinuje unikátní profesionální výkon objektivů s kompaktní a lehkou konstrukcí fotoaparátů formátu Micro Four Thirds. Mimořádně světelný M.ZUIKO DIGITAL ED 8mm Fisheye 1:1.8 PRO se zařadí po bok dalších PRO objektivů, plánovaných pro tento rok: širokoúhlého zoomu a aktuálně vyvíjeného superteleobjektivu s pevným ohniskem. Elitní řada Olympus PRO v současnosti nabízí dva objektivy. Všechny objektivy M.ZUIKO PRO jsou vyvíjeny a konstruovány podle nejvyšších standardů a nabízejí nejlepší obrazovou kvalitu, jaká kdy byla optickými zařízeními Olympus dosažena.

  Více informací o M.ZUIKO

Nové výrobky

 • NOVINKA

  13.04.2015

  STYLUS 1s brzy dostupný v Evropě

  Zdokonalením objektivu a designovými vylepšeními Olympus ještě zvýšil atraktivitu své vlajkové lodi mezi kompaktními fotoaparáty. Držitel Red Dot ocenění za design je tak nyní ještě výkonnější, snáze ovladatelný a ještě stylovější. Nový STYLUS 1s přichází s novým firmware STYLUS 1, který přináší širší potenciál ohniskových vzdáleností s vynikající konstantní světelností 1:2.8, začínající na úchvatných 22,4 mm* a pokračujících až po telefoto 510 mm* (*přepočet na 35mm fotoaparát). Tento nový prémiový kompakt s hledáčkem se objeví v prodeji na začátku léta.

  Více informací
 • NOVINKA

  13.04.2015

  Nový TOUGH TG-4 přináší světlo do šerých hlubin

  Odolné fotoaparáty ocení nejen milovníci extrémních sportů – nová vlajková loď mezi fotoaparáty STYLUS TOUGH souzní s každým, kdo tráví mnoho času v přírodě a chce zachytit svá dobrodružství ve vynikající kvalitě v jakýchkoli podmínkách, bez starostí o dobré světlo nebo stav svého vybavení. TG-4 je výkonný univerzál nabízející působivý vysoce světelný objektiv se 4x optickým zoomem (25-100mm*) s maximální světelností 1:2.0 na široké straně ohniska (*přepočet na 35mm fotoaparát). Na palubě je také vyspělý systém Variable Macro se čtyřmi režimy, včetně unikátního režimu Focus Stacking, vytvářejícího makro snímky s mimořádnou hloubkou ostrosti. Potápěči ocení nejen novou funkci Underwater HDR a vestavěný manometr. Neustále se rozrůstající rodina specializovaného příslušenství TOUGH rozšiřuje fotografování i na doposud extrémní teritoria – ať fotografická, sportovní nebo geografická. Dostupný bude od května 2015.

  Více informací
 • NOVINKA

  11.03.2015

  SH2: Nepostradatelný nástroj uchování vzpomínek

  Neočekávané momenty jsou zdrojem fantastických fotografií, ale většinou se nestávají v optimálních světelných podmínkách a rozjařené děti nemůžete zmrazit v ideálním okamžiku, než se vám podaří zkrotit fotoaparát. Proto Olympus vybavil svůj kompakt Stylus SH-2 špičkovými technologiemi, umožňujícími fotografování a filmování za pochodu – rychle, snadno a dokonce v šeru. Nabízí kvalitu, o které se vám s mobilním telefonem nemůže ani zdát, a přitom po vás nevyžaduje dovednosti zkušeného fotografa. Olympus obdařil tento fotoaparát také skvělým vzhledem a lehkým tělem. Díky kombinaci textur v imitaci kůže a kovového těla s nádechem retro-stylu dokonale ladí v každé situaci a s každým oblečením –ať ležérním či elegantním. Na narozeninové párty za svitu svíček ani na pláži pod hvězdným nebem se noční režim Nightscape nenechá odradit nedostatkem světla. Pětiosá optická stabilizace obrazu, převzatá z nejvyšších modelů Olympus, eliminuje otřesy fotoaparátu mnohem účinněji než srovnatelné systémy. To je důležité při detailních záběrech s výkonným 24x optickým zoomem nebo při nočním natáčení časosběrných videí z ruky. SH-2 samozřejmě umožňuje Wi-Fi spojení s chytrým telefonem a nabízí veškeré kreativní funkce a ergonomické uspořádání ovládacích prvků, jaké od fotoaparátů Olympus očekáváte.

  Více informací
 • NOVINKA

  05.02.2015

  Cestujte nalehko a foťte s jistotou díky nejvýkonnější stabilizaci obrazu

  Nový OM-D E-M5 Mark II proměňuje fotoaparát v sofistikovaný nástroj kreativních fotografů a filmařů, kterým navíc nabízí prvotřídní design profesionálního vybavení. První generace E-M5 přinesla ambiciózním fotografům možnost vyrovnat se v obrazové kvalitě digitální zrcadlovce bez potřeby stativu či dalšího neskladného vybavení. Klíčem k tomuto úspěchu byl lehký a kompaktní design a unikátní systém stabilizace obrazu v pěti osách. V novém E-M5 Mark II Olympus tento systém ještě zdokonalil, takže se nyní může pochlubit nejvýkonnější stabilizací obrazu na světě. Kompenzace otřesů fotoaparátu je tak účinná, že umožňuje prodloužit expoziční čas až o 5 kroků. Výsledkem je úžasná obrazová kvalita při slabém osvětlení. Té zdatně sekunduje kvalita zpracování těla OM-D, odolného povětrnostním vlivům. Ve spojení s mimořádně rychlým autofokusem, vyspělou stabilizací obrazu a lehkou konstrukcí fotoaparátu a systémových objektivů se tak jedná o ideální nástroj pro fotografování rychle se pohybujících objektů v terénu a za jakéhokoli počasí. Nový OM-D E-M5 Mark II bude uveden do prodeje koncem února.

  Více informací
 • NOVINKA

  05.02.2015

  Po všech stránkách lepší zoomový univerzál

  Pokud pro vás fotografování není obživou, ale milovaným koníčkem, potřebujete šikovné vybavení, které můžete vzít všude s sebou a které nabízí v minimálních rozměrech maximální obrazový výkon a navíc je mimořádně všestranné a pohotové. Druhá generace teleobjektivu M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150mm 1:4.0-5.6 II společnosti Olympus je přesně taková – díky novému přepracovanému designu a povrchové úpravě čoček Olympus ZERO, zajišťující vyšší optickou kvalitu. K tradičním přednostem řady 14-150mm přidali vývojáři objektivů M.ZUIKO navíc také robustní vodotěsnost – takže v odolnosti drží krok se svými ideálními partnery mezi fotoaparáty – cenami ověnčenými modely Olympus OM-D. Stejně jako jeho všestranný předchůdce je i objektiv této nové edice lehký a zároveň kompaktní. Na pultech obchodů se objeví koncem prosince 2015.

  Více informací
 • NOVINKA

  05.02.2015

  Nejširokoúhlejší TOUGH je připraven k akci

  Nový Olympus Tough TG-860 dává milovníkům akce vše, co potřebují – mimořádně širokoúhlý objektiv, ovládání jednou rukou, výklopné LCD pro snadné autoportréty a volitelné uchycení k postroji. Když se na kole řítíte dolů z kopce nebo taženi padákem řežete prknem zpěněné špičky vln, potřebujete k zachycení akce mimořádně širokoúhlý objektiv – zejména když máte volnou jen jednu ruku a pouze jedinou příležitost dostat do záběru vše důležité. Proto Olympus vybavil nový STYLUS Tough TG-860 nejširším širokoúhlým objektivem, jaký je v současnosti ve třídě kompaktních fotoaparátů k dispozici (21-105mm*). A také tlačítkem spouště navíc – takže adrenalinoví fanatici mohou pořizovat fotografie ostré jako břitva, autoportréty bez známek deformace a videonahrávky v nejrůznějších formátech za plného pohybu, v rukavicích nebo bez, levou nebo pravou rukou. Na pultech obchodů se objeví v polovině března 2015.

  Více informací
 • NOVINKA

  05.02.2015

  Skvělá zpráva! Pátý objektiv M.ZUIKO Pro na obzoru

  Rok 2015 bude svědkem rozšíření oceňované řady na pět objektivů. Řada Olympus M.ZUIKO PRO kombinuje unikátní profesionální výkon objektivů s kompaktní a lehkou konstrukcí fotoaparátů formátu Micro Four Thirds. Mimořádně světelný M.ZUIKO DIGITAL ED 8mm Fisheye 1:1.8 PRO se zařadí po bok dalších PRO objektivů, plánovaných pro tento rok: širokoúhlého zoomu a aktuálně vyvíjeného superteleobjektivu s pevným ohniskem. Elitní řada Olympus PRO v současnosti nabízí dva objektivy. Všechny objektivy M.ZUIKO PRO jsou vyvíjeny a konstruovány podle nejvyšších standardů a nabízejí nejlepší obrazovou kvalitu, jaká kdy byla optickými zařízeními Olympus dosažena.

  Více informací o M.ZUIKO
 • 15.09.2014

  Přenosné se stává profesionálním

  Pro stále rostoucí počet profesionálních fotografů je Olympus vyhledávanou značkou díky svým systémovým fotoaparátům a objektivům, které vynikají mimořádnou kompaktností, profesionálními standardy kvality a odolností proti povětrnostním vlivům. Nová stříbrná verze ikonického OM-D E-M1 přichází s předinstalovanou aktualizací firmware verze 2.0, která nabízí fotografování přímo do počítače, korekci perspektivy Digital Shift přímo ve fotoaparátu a režim Live Composite. Fotografové s profesionálními ambicemi budou stejnou měrou potěšení novým, nádherně stříbrným tělem E-M1.

  Více informací

Updaty firmware

 • NOVINKA

  16.04.2015

  Aktualizace firmwaru pro E-M5 MarkII

  Aktualizace firmwaru, verze 1.1 pro E-M5 MarkII, je nyní k dispozici.

  Více informací
 • NOVINKA

  05.02.2015

  Nová verze firmware pro vlajkovou loď OM-D E-M1

  Nová aktualizace firmware na verzi v3.0 pro OM-D E-M1 obohacuje specifikace oceněné vlajkové lodi společnosti Olympus o dvě nové funkce. Aktualizace přináší kontinuální automatické zaostřování s rychlostí 9 snímků za vteřinu, kdy je díky Dual Fast AF každý jednotlivý snímek vždy znovu zaostřen. Výsledkem je série dokonale ostrých fotografií. Nový firmware přináší také kompatibilitu s nejnovější verzí OI.Share (v2.5), což umožňuje pomocí WiFi ovládat nahrávání videa živě z displeje chytrého telefonu. Aktualizace bude od 24. února 2015 k dispozici zdarma prostřednictvím Olympus Digital Camera Updater.

  Více informací
 • NOVINKA

  29.01.2015

  Aktualizace firmwaru pro E-PL7

  Aktualizace firmwaru, verze 1.2 pro E-PL7, je nyní k dispozici.

  Více informací
 • NOVINKA

  15.01.2015

  Aktualizace firmwaru pro STYLUS 1 přináší větší rozsah ohnisek a další vylepšení

  Olympus vydal obsáhlou aktualizaci firmware, přinášející další vylepšení specifikací fotoaparátu STYLUS 1, překračujícího kategorii kompaktů. “. Aktualizovaný firmware ve verzi v2.0 přináší držiteli ceny Red Dot za rok 2014 větší rozsah ohniskových vzdáleností a rozšiřuje jeho potenciál v oblasti širokoúhlé fotografie až na 22,4mm*. Nový firmware znamená pro majitele STYLUS 1 také větší kreativní potenciál díky režimům intervalového snímání a časosběrného videa, které si již získaly velkou oblibu mezi majiteli vlajkové lodi společnosti Olympus - fotoaparátů OM-D. K bohatému výčtu dalších vylepšení patří kompatibilita s OI.Share v2.5, přidávající možnost bezdrátového odpálení spouště pomocí chytrého telefonu. Nový firmware je zdarma ke stažení prostřednictvím Olympus Digital Camera Updater.

  Více informací
 • NOVINKA

  15.01.2015

  Aktualizace firmwaru pro M.ZUIKO DIGITAL ED 12-50mm F3.5-6.3 EZ

  Aktualizace firmwaru, verze 1.3 pro M.ZUIKO DIGITAL ED 12-50mm F3.5-6.3 EZ, je nyní k dispozici.

  Více informací
 • NOVINKA

  09.12.2014

  Aktualizace firmwaru pro M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40mm F2.8 PRO

  Aktualizace firmwaru, verze 1.1 pro M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40mm F2.8 PRO, je nyní k dispozici.

  Více informací
 • NOVINKA

  13.11.2014

  Aktualizace firmwaru pro řadu fotoaparátů Olympus PEN a OM-D

  Náš nejnovější profesionální objektiv M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:2.8 PRO nabízí výjimečný výkon. Jako majitel některého z fotoaparátů této řady můžete jeho výkon ještě vylepšit nahráním nejnovější verze firmwaru do Vašeho fotoaparátu. (E-PM1, E-PM2, E-P3, E-PL3, E-P5, E-PL5, E-PL6, E-PL7, E-M1, E-M5 a E-M10). Přejděte na níže uvedenou stránku pro stažení a v seznamu produktů vyberte svůj fotoaparát.

  Více informací
 • 20.11.2014

  Aktualizace firmwaru pro E-M1

  Aktualizace firmwaru, verze 2.2 pro E-M1, je nyní k dispozici.

  Více informací