Hamburg, 23.04.2020 | Tisková zpráva | Zdravotnické systémy Společnost Olympus uvádí na trh dosud nejmodernější endoskopický systém, zařízení EVIS X1

Společnost Olympus Corporation (prezident: Yasuo Takeuchi) dnes oznámila uvedení na trh svého dosud nejmodernějšího endoskopického systému, zařízení EVIS X1. Nový systém si klade za cíl vylepšit výsledky u onemocnění žaludku, tlustého střeva a jícnu, jakož i u bronchiálních chorob tím, že každému endoskopistovi poskytne inovativní a osvědčené nástroje. Uvedení zařízení EVIS X1 na trh dále posiluje vedoucí postavení společnosti Olympus na poli endoskopie a je pokračováním jejího zaměření se na oblast lékařství.

Gastroenterologie
  • Sdílet:

Zařízení EVIS X1 podporuje přesné vyšetření a spolehlivou diagnózu zavedením nových a snadno použitelných technologií, které podporují způsoby detekce, charakterizování a léčby gastrointestinálních onemocnění, jako je kolorektální karcinom (KR-CA), či bronchiálních onemocnění. Patří mezi ně technologie Extended Depth of Field (EDOF), Red Dichromatic Imaging (RDI), Texture and Color Enhancement Imaging (TXI), jakož i již známá a ověřená technologie Narrow Band Imaging (NBI). Společnost Olympus se zavázala k inovacím a již nyní vyvíjí budoucí technologie – zejména využívající umělou inteligenci (AI).

„Zařízení EVIS X1 je nejnovější inovací, která staví na našem 100letém dědictví předních světových inovací a kvality,“ řekl Frank Drewalowski, vedoucí divize endoskopických řešení společnosti Olympus Corporation. „Jsme hrdi na to, že se zařízením EVIS X1 můžeme podporovat endoskopisty po celém světě a obecně pomáhat zvyšovat standard endoskopie.“

Kombinace znalostí, zkušeností a inovací v jednom endoskopickém systému

Mezi klíčové funkce systému EVIS X1 patří:

  • Extended Depth of Field (EDOF): Technologie EDOF spojuje dva obrazy při různých ohniskových vzdálenostech do jednoho dokonalého obrazu, což napomáhá diagnostice a spolehlivému rozhodování. Přináší dokonalost v pozorování díky nepřetržitému širokému ostření a plynulému zvětšování. Zavedená funkce Dual Focus současně poskytuje vysokou hodnotu zvětšení, které lze aktivovat stisknutím tlačítka. Tato vyšší viditelnost a nepřetržitě ostrý obraz jsou vytvořeny za účelem snížení potřeby nastavování ohniskové vzdálenosti, díky čemuž může být zvýšena účinnost a snížena míra dohledu.
  • Red Dichromatic Imaging (RDI): Gastrointestinální krvácení je závažným problémem, který s sebou nese značnou úmrtnost a vysoké náklady na léčbu. Technologie zobrazování RDI zvyšuje viditelnost hlubokých krevních cév a zdrojů krvácení v gastrointestinálním traktu, čímž pomáhá identifikovat krevní cévy, které mohou vyžadovat okamžité ošetření. K vizualizaci hlubokých krevních cév využívá zelené, žluté a červené vlnové délky. Snadnější identifikace krvácejících míst urychluje a usnadňuje hemostázi a současně potenciálně zvyšuje účinnost jakékoli odpovídající léčby. Tato minimálně invazivní technologie také může pomáhat snižovat stres lékaře během endoskopického zákroku.
  • Texture and Color Enhancement Imaging (TXI): Technologie TXI podporuje vyšší viditelnost potenciálních i existujících lézí (jako jsou oblasti zánětu, ploché nebo zploštělé léze, nebo dokonce drobné prekurzorové léze) tím, že zvýrazní texturu, jas a barvu pro jasnější definování sotva znatelných rozdílů v tkáních. Díky své vyspělé zobrazovací technologii má funkce TXI potenciál znovuobjevit bílé světlo v endoskopii. Podpora vyšší viditelnosti potenciálních i existujících lézí má za cíl přispět k vyšší míře detekce a zlepšit kvalitativní diagnostiku.
  • Narrow Band Imaging (NBI): NBI je již známou, účinnou a osvědčenou optickou technologií, která umožňuje vysoce spolehlivou optickou diagnostiku tím, že vytvoří silný kontrast mezi cévami a okolní sliznicí. Využívá specifické modré a zelené vlnové délky. Technologie NBI nejen podporuje dřívější detekci jakýchkoli lézí, ale také poskytuje podrobnější vizualizaci s vyšším kontrastem, a zlepšuje tak kvalitativní diagnostiku.

Reference

*Informační list WHO o karcinomu. K dispozici na webu: https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/cancer. Zpřístupněno v únoru 2020.

**Global patterns and trends in colorectal cancer incidence and mortality. (Globální vzorce a trendy v incidenci kolorektálního karcinomu a související a úmrtnosti.) https://gut.bmj.com/content/66/4/683. Zpřístupněno v únoru 2020.

***Corley DA, Jensen CD, Marks AR, et al. Adenoma Detection Rate and Risk of Colorectal Cancer and Death. (Míra detekce adenomu a riziko kolorektálního karcinomu a úmrtí.) N Engl J Med. 2014; 370: 1298–1306. K dispozici na webu: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4036494/. Zpřístupněno v únoru 2020.

Obrázky a videa

Kontakt

M Gengenbach new

Matthias Gengenbach

Group Leader B2B Communications EMEA
Olympus Europe SE & Co. KG

Mobilní: +49 15142369420
E-mail: matthias.gengenbach@olympus.com