Tokio / Hamburk, 14.09.2022 | Tisková zpráva | Zdravotnické systémy Společnost Olympus uvádí na trh platformu pro chirurgickou vizualizaci VISERA ELITE III

Inovativní a otevřené řešení spojující několik pozorovacích režimů pro endoskopickou chirurgii budoucnosti

Tokio, Hamburk, 14. září 2022 – Společnost Olympus Corporation („Olympus“ – ředitel, zástupce výkonného ředitele, prezident a generální ředitel: Yasuo Takeuchi) dnes oznámila uvedení produktu VISERA ELITE III, své nejnovější platformy pro vizualizaci chirurgických diagnostických a operačních výkonů, která reaguje na potřeby zdravotnických pracovníků (HCP) při endoskopických zákrocích napříč různými lékařskými obory. Platforma VISERA ELITE III nabízí různé zobrazovací funkce, které jsou podporovány jedním systémem a umožňují minimálně invazivní zákroky, počínaje základními jako je laparoskopická kolektomie a laparoskopická cholecystektomie, až po náročné onkochirurgické operace. Budoucí aktualizace softwaru přinesou pokrok v technologii chirurgického zobrazování a umožní individuální konfigurace, které usnadní bezproblémovou podporu různých chirurgických aplikací, což povede ke snížení investičních nákladů. Platforma VISERA ELITE III bude dostupná v Evropě, na Blízkém východě a v Africe (regionu EMEA), v některých částech Asie, Oceánie a Japonska v září 2022 nebo později.

Všeobecná chirurgie, Gynekologie, Ušní, nosní, krční (ORL), Urologie
  • Sdílet:
VISERA ELITE III_video systems center_OTV-S700_6

Řídicí jednotka videosystémů VISERA ELITE III
OLYMPUS OTV-S700

„VISERA ELITE III přináší tu nejlepší platformu pro chirurgickou vizualizaci ve své třídě určenou pro různé lékařské specializace a konfigurace, která umožňuje zdravotnickým pracovníkům soustředit se během operace plně na pacienta. Se začleněním technologií svých předchůdců VISERA ELITE II a VISERA 4K UHD do jediné platformy zvyšuje platforma VISERA ELITE III kvalitu endoskopické chirurgie, přispívá ke zvýšení efektivity na operačním sále, a tím zvyšuje standard péče,“ uvedl Kanichi Matsumoto, globální vedoucí oddělení chirurgické endoskopie ve společnosti Olympus.

Jeden systém pro vše

Systém platformy VISERA ELITE III integruje 3D a infračervené1 zobrazovací funkce ze systému VISERA ELITE II a zobrazovací funkce 4K ze systému VISERA 4K UHD. Podporuje také fluorescenčně vedené operace a rovněž metodu úzkopásmového zobrazování NBI2, jedinečný pozorovací režim vyvinutý společností Olympus. Chirurgové mají s tímto systémem „vše v jednom“ k dispozici více pozorovacích režimů, což podporuje standardizaci a zvyšuje efektivitu na operačním sále. Uživatelé si mohou na platformě VISERA ELITE III nastavit také vlastní profily oddělení uzpůsobené pro různé lékařské obory, jako je všeobecná chirurgie, urologie, gynekologie, ORL chirurgie a další. Platforma je kompatibilní se stávajícími endoskopy z modelu VISERA ELITE II.

Inovace rostoucí s potřebou

Platforma umožňuje aktualizace softwaru a přidávání nových funkcí chirurgického zobrazování podle potřeby. Pro přístup k nejnovějším technologiím již není nutné měnit celé chirurgické vizualizační systémy, což nejenže nastavuje nový standard a poskytuje vysokou míru flexibility, ale také činí z platformy VISERA ELITE III výhodnou investici, která obstojí i v budoucnosti.

Vylepšená kvalita obrazu pro lepší zaostření

Systém VISERA ELITE III přichází s režimem nastavení zaostření během chirurgického pozorování ve 4K a je vybaven funkcí rozšířené hloubky ostrosti EDOF (Extended Depth of Field), která umožňuje přesné endoskopické pozorování díky nepřetržitému širokému zaostření a plynulému zvětšování. Kromě toho poskytuje funkci kontinuálního automatického ostření C-AF (Continuous Auto Focus), která automaticky upravuje zaostření podle pohybu hlavy kamery a endoskopu. To umožňuje jasnější snímání obrazu zblízka i z větší vzdálenosti, takže zdravotní pracovníci jsou během operace méně stresováni a mohou se soustředit na pacienta a výsledek zákroku.

Systém VISERA ELITE III v sobě spojuje nejmodernější digitální zobrazovací technologie společnosti Sony Corporation s odbornými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vývoje lékařských produktů, které společnost Olympus coby přední výrobce endoskopů nashromáždila za desítky let. Reaguje tak na rostoucí potřeby nemocnic, jež byly identifikovány na základě rozsáhlých diskuzí se zákazníky.

Při vývoji systému VISERA ELITE III společnost Sony Olympus Medical Solutions, skupina společností Sony a Olympus, optimalizovala každou technologii a funkci zpracování obrazu speciálně pro lékařské aplikace. Podařilo se jí tak vytvořit nejpokročilejší, otevřenou a univerzální platformu pro chirurgickou vizualizaci, jakou kdy společnost Olympus uvedla na trh.

Další informace o VISERA ELITE III najdete na olympus.eu/VISERAELITEIII

Poznámky a odkazy

1 Infračervené zobrazování je speciální světelná funkce k pozorování fluorescence, která vzniká podáním fluorescenční látky zvané indocyaninová zeleň (Indocyanine Green, ICG) a aplikací blízkého infračerveného světla (světla o vlnové délce 700–780 nm).

2 Úzkopásmové zobrazování NBI (Narrow Band Imaging) je zobrazovací technika pro zkoumání takových prvků, jako jsou drobné krevní cévy ve sliznici a povrchové vzory. NBI zvýrazňuje tkáň tím, že ji osvětluje dvěma úzkými pásmy (vlnovými délkami) světla, které absorbuje hemoglobin v krvi.

Obrázky a videa

Kontakt

M Gengenbach new

Matthias Gengenbach

Group Leader B2B Communications EMEA
Olympus Europe SE & Co. KG

Mobilní: +49 15142369420
E-mail: matthias.gengenbach@olympus.com