Budoucí kariéra

Ve společnosti Olympus věříme, že zkušenosti a know-how našich zaměstnanců získané v rámci jejich profesního života mohou povzbudit mladé dospělé na jejich budoucí cestě - především ty, kteří pocházejí ze znevýhodněného prostředí. Abychom pomohli další generaci prosperovat, sdílíme své znalosti tou nejvhodnější cestou - na lokální úrovni. Protože ne každý má stejné příležitosti získat vzdělání a práci, naše místní sociálně odpovědné aktivity se zaměřují na podporu mladých dospělých, aby mohli úspěšně vstupovat do profesního života. Přečtěte si o tom, jak zaměstnanci společnosti Olympus působí jako mentoři mladých lidí během této jejich přechodné fáze.

  • Sdílet:

Usnadňujeme cestu na trh práce

Podpora mladých lidí v Hamburku na jejich cestě na trh práce

Během šestiměsíčního programu se účastníci JOBLINGE (ve věku od 18 do 25 let) účastní různých stáží a školení, které je podporují v získávání přístupu do pracovního světa. A co více, pravidelně se setkávají s mentorem (dospělým se zavedenou kariérou), který je připraven je vyslechnout a nabídnout jim praktické rady.

Společnost Olympus je akcionářem a zakládajícím partnerem JOBLINGE gAG již od září 2014 a od roku 2016 začala působit jako partner pro mentoring. Podporujeme naše zaměstnance, aby v rámci JOBLINGE působili jako mentoři a sdíleli své zkušenosti a znalosti s mladými dospělými. Tím se jim také otevírá možnost zároveň rozvíjet své vlastní dovednosti v roli mentora. Abychom ještě více podpořili efekt budování dovedností, nabízíme speciální školicí program pro mentory - ať už jde o naše vlastní zaměstnance nebo jiné dobrovolníky. Program se koná v sídle společnosti Olympus Europe v Hamburku. Celá řada zaměstnanců společnosti Olympus již úspěšně převzala roli mentora a má v plánu v tom pokračovat i do budoucna.

Funguje to!

Každý účastník programu JOBLINGE má před sebou jasný cíl: získat juniorskou pozici. S velkou dávkou osobního úsilí a investice na všech stranách pak přibližně 80 % veškerých účastníků úspěšně vstoupí do světa práce. Pro své pozoruhodné úspěchy obdržel v roce 2016 program JOBLINGE ocenění PHINEO pro efektivní projekty a vysoce výkonné organizace.

Ale nejsou to jenom účastníci programu JOBLINGE, kdo těží z jeho výhod. Díky podpoře mladých lidí mělo mnoho mentorů možnost rozšířit svou vlastní síť kontaktů, získat nové perspektivy, zdokonalit své komunikační schopnosti a dovednosti kouče a současně se také dozvědět něco víc o sobě.

„Mentoring vám ukazuje jinou perspektivu a vy se také naučíte být vděční za to, co máte, a odkud pocházíte.“Björn Redlich, zaměstnanec Olympus Surgical Technologies Europe.

Webová stránka JOBLINGE

Naše další klíčová témata

Kontaktujte nás

Pokud nás chcete kontaktovat, využijte, prosím, náš online kontaktní formulář. S radostí vám poskytneme další informace a odpovíme na vaše dotazy.

Kontakt

Olympus v České republice

Olympus Czech Group, s.r.o., člen koncernu
Evropská 176
160 41 Prague
Další adresy