Mobile Version Hide

K prohlížení využíváte internetový prohlížeč Internet Explorer 6. Tento prohlížeč je již zastaralý.
Pro bezpečné a spolehlivé prohlížení stránek doporučujeme, abyste upgradovali na některý z následujících prohlížečů:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Digital Speech Standard (.dss)

Standard DSS (Digital Speech Standard) je normou pro ukládání hlasových záznamů, která byla vyvinuta a společně představena firmami Olympus, Grundig and Philips.

Podobný obsah

Účelem tohoto standardu je zaručení kompatibility záznamů pořízených zařízeními hlavních hráčů v tomto odvětví. To zaručuje větší potenciál, větší flexibilitu a možnost volby pro uživatele a také větší míru bezpečí spojenou s tímto standardem.

Standard DSS (Digital Speech Standard) odpovídá potřebám na vysokou kvalitu, profesionální záznam hlasu a hlasová řešení moderní informační společnosti. Nabízí vynikající kvalitu zaznamenaného hlasu, umožňuje vysokou kompresi a tím pádem malou velikost souborů, nízké zatížení sítě a malé nároky na úložný prostor. Tento formát také obsahuje další informace, např. jméno klienta/pacienta nebo typ souboru, které mohou být uloženy v hlavičce a usnadňují pak další práci.

Formát DSS Pro (.ds2) je dalším stadiem formátu .dss který podporuje vyšší zvukovou kvalitu nutnout pro přesnější výsledky při rozpoznání hlasu a také možnost zakódování nahrávky pro ochranu citlivých dat. Speciální technologie této komprese tak nadále zaručuje záznam v malých souborech, což je důležité pro posílání nahrávek e-mailem nebo kopírování dat přes síť a jejich následnou archivaci.

S ohledem na uvedený standard a jeho kvalitu jsou formáty .dss a .ds2 vždy první volbou pro profesilnální hlasové systémy.