Mobile Version Hide

K prohlížení využíváte internetový prohlížeč Internet Explorer 6. Tento prohlížeč je již zastaralý.
Pro bezpečné a spolehlivé prohlížení stránek doporučujeme, abyste upgradovali na některý z následujících prohlížečů:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Proč E-M1X?

Důraz na potřeby profesionálů

Dokonale naplňuje potřeby skutečných profesionálů a přináší absolutní jistotu, jakou si fotografové zvykli očekávat – s lepší kontrolou, ergonomií a stabilitou během záběrů. Vyspělý systém inovativních technologií a funkcí posouvá hranice na novou úroveň.

Etalon spolehlivosti a mobility

 • VODA
 • LED
 • PÍSEK

Svoboda bez kompromisů

Ať vás vaše práce zavede na dobrodružství v divočině, na sportovní událost nebo do ateliéru, E-M1X má vždy profesionální funkce, které si poradí s každým fotografickým stylem - za všech okolností.

Integrovaný vertikální grip

E-M1X má vše, co potřebujete, včetně integrovaného vertikálního gripu. Jelikož je design horizontálního i vertikálního gripu stejný, může fotograf využít stejné intuitivní pohyby rukou při fotografování na výšku i na šířku. Použití dvou baterií je ideální pro dlouhé fotografické mise.

Nejlepší stabilizace obrazu (IS) na světě

Inženýři Olympusu posunuli IS zase o krok dále a představili přepracovaný gyroskopický senzor. Ten přináší E-M1X požadovanou přesnost a výsledky u jiných fotoaparátů nevídané. Tato vyspělá technologie umožňuje prodloužit expozici až o 7,5 kroku , takže lze pohodlně fotografovat z ruky bez použití stativu.

(Podle standardu CIPA, mezi systémovými fotoaparáty, ve spojení E-M1X s objektivem M.Zuiko Digital ED 12–100mm F4.0 IS PRO, k lednu 2019)

Nejlepší odolné tělo na světě

Díky proslulé odolnosti OM-D proti vlivům počasí mohou profesionálové s E-M1X bez starostí pořizovat záběry v jakýchkoli podmínkách - za deště, na sněhu nebo písku. Nyní také s extra utěsněním slotu SD karty a všech dalších krytek, jakož i konektoru dálkového ovládání, mikrofonu a sluchátek.

(Podle standardu IEC 60529, v kombinaci s vodotěsným objektivem M.Zuiko, k lednu 2019)

Hmatová tlačítka a vylepšená ergonomie

Speciálně navržená výška, tvar a charakteristiky každého jednotlivého tlačítka a ovladače znamenají, že snadno nahmatáte potřebný prvek a můžete se plně soustředit na pohled skrz hledáček. Uspořádání a ovládání tlačítek bylo vylepšeno tak, aby nabízelo lepší ergonomii, což je obzvláště užitečné při dlouhé práci s přístrojem.

Špičkový protiprachový ultrazvukový systém SSWF

Nejlepší ve své třídě je nyní ještě lepší. Vylepšený SSWF nyní přináší ještě více jistoty při výměně objektivů. Prach a nečistoty mají ještě menší šanci zničit vaše fotografie nebo vybavení.

Dlouhá životnost závěrky

Závěrka E-M1X byla podrobena nejpřísnějším testům, ve kterých prokázala prvotřídní životnost 400 000 cyklů.

Duální slot SD karty

Se dvěma UHS-II sloty máte jistotu, že fotoaparát poskytne vždy maximální výkon i v případě, že je jedna karta plná. Profesionálové mohou ukládat záběry na obě karty zároveň, takže mají díky záložní kopii jistotu, že nikdy nepřijdou o důležitý záběr.

USB nabíjení

E-M1X je první fotoaparát Olympus podporující USB napájení až 100 W. Jste tak nezávislí na napájecím zdroji, ať se nacházíte kdekoli, s možností nabíjet baterii pomocí power banky. S podporou dvou baterií můžete plně nabít obě baterie současně za pouhé dvě hodiny.

Dlouhá výdrž baterie

Až 2 580

Energie dvou baterií umožní fotografům pořídit až 2 580 snímku na jedno nabití. To je ideální při dlouhém fotografováních nebo při výpravách na vzdálená místa.

„Na akční fotografování potřebuji fotoaparát, který je robustní, lehký, snadno přenosný, kvalitní a rychlý - a OM-D E-M1X všechny tyto vlastnosti nabízí.

Fernando Marmolejo
Vizionář Olympus, Španělsko

Shlédnout video

Přepracovaný autofokus

Přesnost se správnými funkcemi

OM-D systém automatického zaostřování (AF) byl pro E-M1X kompletně přepracován. Od navýšení zaostřovacích bodů pro různé situace a scény, po nový algoritmus zaostřování, který umožní fotografům plné soustředění na kompozici záběru.

AF s inteligentní detekcí objektů

AF funkce inteligentní detekce objektu je ideální pro fotografování divoké přírody a rychle se pohybujících objektů. Funkce detekuje specifické objekty, na které je třeba zaostřit a sledovat je. S firmware 2.0 nyní máte k dispozici také AF detekci ptáků. Funkce detekuje oko ptáka a kontinuálně na něj zaostřuje. Můžete se tak plně soustředit na kompozici záběru.

Nízký limit intenzity pro AF

Tato funkce vás díky posunu limitu až o -6 EV zbaví starostí při fotografování ve slabém světle. Citlivý AF pracuje s velkou přesností i v tmavém prostředí.

(Založeno na objektivu M.Zuiko Digital ED 45mm F1.2 Pro v režimu S-AF při ISO 100)

Multi-Selektor (Joystick)

S tímto intuitivním joystickem, nacházejícím se na obou gripech, je přepínání AF zón během sekvenčního fotografování a nahrávání videa rychlé a snadné, zejména při fotografování pomocí hledáčku.

Režim AF Target

Single AF / Small AF

Mřížka je ideální pro čisté zachycení malých objektů v jakékoli scéně. S funkcí Small AF je přesné zaostření na malý objekt v makrofotografii snadnou záležitostí.

Skupina 5bodová

Tento AF režim byl navržen s ohledem na sporty, při kterých se najednou pohybuje skupina lidí a cílem fotografa je zaostřit na středně velkou oblast s pohybujícími se objekty.

Skupina 9bodová

Pro větší pohybující se objekty nebo sporty, nebo jakékoli jiné události. Tento AF režim zaostří na větší oblast 9 bodů.

Skupina 25bodová

AF Target režim, přizpůsobitelný pro jakýkoli objekt nebo scénu, zahrnuje také 25bodové zaostřování, když je 121 bodů příliš široké nastavení.

121 bodů

Největší možný počet zaostřovacích bodů umožňuje fotografům pořídit rychlé záběry, zejména tehdy, když se skupina objektů pohybuje po celé scéně.

My Menu

Upravte si na míru menu svých nejčastěji používaných nastavení (až 35), která tak budete mít neustále po ruce. Grafické uživatelské rozhraní bylo navrženo ve spolupráci s profesionálními fotografy.

Pro Capture

 • Moment, který chcete zachytit

  Vyvinuto přesně pro potřeby akční fotografie. Pro Capture začne pořizovat záběry (až 35 snímků v plném rozlišení a RAW formátu) ještě před úplným stisknutím spouště. Fotograf tak může zachytit ten správný moment a ve vysoké obrazové kvalitě.

High Res záběry z ruky

Navrženo pro fotografy, kteří se nechtějí omezovat používáním stativu, nebo které jejich práce přivádí na místa, kde není stativ povolen. Tato funkce vytváří jeden snímek o vysokém rozlišení ekvivalentním snímku zachycenému 50M snímačem - bez jakýchkoli známek rozmazání způsobeného třesem ruky.

Live ND

V režimu Live ND mohou fotografové docílit efektu pomalé závěrky bez potřeby drahého externího filtru. Scénu lze kontrolovat v živém náhledu v hledáčku a efekt upravit ještě před pořízením snímku.

Snímače prostředí

Užitečné zejména pro fotografy, kteří potřebují informace pro efektivní správu snímků. E-M1X je vybaven vestavěným systémem, který zaznamenává vaši polohu, čas, nadmořskou výšku a směr.

Wi-Fi zachytávání snímků

Výhoda fotografování přímo do počítače – bez svázání kabely. Wi-Fi vám umožní přenášet fotografie z E-M1X do počítače bez použití kabelů. To dává fotografům více tvůrčí svobody, hlavně v ateliéru.

„Profesionálové neustále hledají co nejvýkonnější fotoaparát s rychlým sekvenčním snímáním, superrychlým autofokusem, a se širokou nabídkou profesionálních objektivů. Já jsem takový našel v podobě E-M1X.“

Laurent Vu
Vizionář Olympus, Francie

Shlédnout video
 • Aktualizace firmware 2.1

Dostaňte více ze svých fotografií

Stáhněte si nejnovější aktualizaci firmware E-M1X a poznejte, jak vám nové klíčové funkce pomohou dostat vaše fotografie a videa na novou úroveň.

 • AF detekce ptáků

  Ideální pro zachycení ptáků v letu i během odpočinku. Umožní vám zaostřit i na ptáky schovávající se ve křoví nebo lesním porostu. Fotografování ptáků v terénu a z ruky je tak nyní ještě snazší a flexibilnější. Funkce detekuje oko vámi vybraného ptáka a kontinuálně na něj zaostřuje. Nepodaří-li se oko identifikovat, sleduje funkce hlavu nebo tělo ptáka. AF detekce ptáků funguje také v Pro Capture režimu a se všemi objektivy M.Zuiko Digital.

 • Výstup video dat ve formátu RAW a vylepšený IS

  Tyto nové funkce vám usnadní práci při tvorbě videa. Firmware 2.1 umožňuje prostřednictvím HDMI výstupu přenášet do externího rekordér/monitoru Atomos Ninja V video data ve formátu RAW – a přináší vám tak profesionální post-produkci. Výstup je k dispozici ve formátu 12-bit 4K 24/25/30P nebo Cinema 4K 24P. A díky vylepšené stabilizaci obrazu E-M1X pro hahrávání z ruky není při použití externího monitoru potřeba gimbal.

 • Indikátor zaostření

  Možnost manuálního zaostření otevírá celý svět kreativity - a indikátor zaostření vám poskytuje potřebné informace. Při otáčení zaostřovacího prstence vám indikátor zaostření umožní snadno vidět směr zaostřování a přibližnou pozici zaostření. Informace se zřetelně zobrazuje na monitoru E-M1X.

Špičkové video

Život se nezastaví

Kromě profesionální kvality fotografií je E-M1X také mistrem ve filmování. Je vybaven vším, co filmaři potřebují k věrnému zachycení neopakovatelných okamžiků.

C4K Video

S ultra-vysokým rozlišením C4K (4096 x 2160) mají filmaři k dispozici nejen formát s nejvyšším v současnosti dostupným rozlišením, ale také více flexibility v oblasti postprodukce.

Full HD Ultra HD (4K) C4K

Nejlepší stabilizace obrazu (IS) na světě

Pohyblivý obraz vyžaduje flexibilní IS systém, který kompenzuje pohyb v harmonii se švenkováním fotoaparátu. E-M1X je první fotoaparát na světě, který nabízí tuto flexibilitu filmařům – v kvalitě, jakou nemůže nabídnout nikdo jiný na trhu.

(Podle standardu CIPA, mezi systémovými fotoaparáty, ve spojení E-M1X s objektivem M.Zuiko Digital ED 12–100mm F4.0 IS PRO, k lednu 2019)

Nejlepší odolné tělo na světě

E-M1X je kompletně utěsněný proti deštivému počasí, mrazivým teplotám a prašnému prostředí. Díky extra utěsnění konektorů pro kabel dálkového ovládání, mikrofon a sluchátka odpadá potřeba otravné pláštěnky.

(Podle standardu IEC 60529, v kombinaci s vodotěsným objektivem M.Zuiko, k lednu 2019)

OM400-log

Pro minimalizaci vlivu měnících se světelných podmínek, obvyklých při natáčení dokumentů nebo přírody, umožňuje E-M1X nahrávání s využitím log profilu. OM400-log přináší videa bez ztráty detailů ve stínech nebo přepalů ve světlech a větší svobodu při kreativní tvorbě videa díky gradingu barev.

Vysokorychlostní video 120fps

Tato funkce, dostupná pro Full HD nahrávání, nabízí filmovější videa s dokonalým vnímáním zpomaleného pohybu. Zpomalováním pohybu objektu lze dodat filmu dynamiku.

„Svojí obrazovou kvalitou, snadným ovládáním, robustností a stabilizací obrazu, která je opravdu klíčovou předností, mi E-M1X skutečně dává více svobody při práci s fotoaparátem a ve způsobu, jakým strukturuji scény.“

Janne Amunét
Vizionář Olympus, Finsko

Shlédnout video

Objevte další vlastnosti E-M1X

Porovnat nyní

Prozkoumat objektivy řady Pro

Zjistit více

Získat Pro Servis

Zjistit více

Získat záruku

Zjistit více
Může vás také zajímat
 • test-and-wow

  Vyzkoušet nyní

  Vyzkoušejte si naše fotoaparáty

  Vyzkoušet nyní
   
   
  test-and-wow

  Vyzkoušet nyní

  Vyzkoušejte si naše fotoaparáty

  Vyzkoušet nyní
   
   
 • storelocator

  Kde koupit

  Dáváte přesnost osobnímu kontaktu? Zde můžete rychle nalézt nejbližšího prodejce Olympus, ať se nacházíte kdekoli na světě.

  Najít prodejce
   
   
 • cart

  Koupit online

  Využijte možnost snadného a pohodlného nakupování 24 hodin denně, 7 dní v týdnu - kupte si svůj nový produkt Olympus v našem online obchodě ještě dnes.

  Koupit online
   
   

Olympus zpravodaj

Přihlaste se k odběru zpravodaje OM Digital Solutions a buďte vždy v obraze.

Zákaznická podpora

Z následujícího seznamu vyberte téma, se kterým potřebujete pomoci.