Mobile Version Hide

K prohlížení využíváte internetový prohlížeč Internet Explorer 6. Tento prohlížeč je již zastaralý.
Pro bezpečné a spolehlivé prohlížení stránek doporučujeme, abyste upgradovali na některý z následujících prohlížečů:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

 

OM-D E-M5 Mark III
VŠE CO POTŘEBUJETE. OSVOBOĎTE SE.

Proč E-M5 Mark III?

Překonejte všechny hranice s E-M5 Mark III

Městská džungle, shora nebo v ulicích, za denního světla nebo v noční scenérii, za deště nebo čistého nebe. E-M5 Mark III si vždy poradí. Neexistují prakticky žádné limity, kam až lze zajít. Díky kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti se můžete vymanit z okovů objemnějšího vybavení. A povznést svou fotografii do nových výšin - díky dokonalé konstrukci, vyspělé technologii a užitečným funkcím vám nic nestojí v cestě. Zkrátka vše, co potřebujete na svých výpravách, kdykoli a kdekoli chcete.

Umocněný zážitek

Špičkové funkce

Stylový a kompaktní design je nabitý technologiemi a funkcemi, které odlišují E-M5 Mark III od všech ostatních.

Úžasná mobilita

~55% menší
~64% lehčí

E-M5 Mark III
M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO Světelnost: F2.8 Ohnisková vzdálenost: 12-40mm

Objemný systém konkurence
Více než dvojnásobné rozměry a objem než systém E-M5 Mark III.

Získejte dokonalou svobodu. Žádný jiný fotoaparát v této třídě nenabízí tak kompaktní rozměry a nízkou hmotnost, jako E-M5 Mark III. Celý systém Olympus je podstatně menší než konkurenti. Zachyťte svět, tak jak jej vidíte. Na fotografiích. Na videích. Z libovolné perspektivy. Použijte libovolný oblíbený objektiv, odpovídající vašemu osobitému fotografickému stylu - systém E-M5 Mark III zůstane vždy přenosný.

Brilantní obrazová kvalita

Live MOS snímač s rozlišením 20 Megapixelů
Výkonný snímač v E-M5 Mark III je speciálně zkonstruován pro hladkou spolupráci s výkonným systémem stabilizace obrazu (IS). Výsledkem jsou bohaté detaily a čistota obrazu i při pohybu nebo fotografování na tmavých místech. Antireflexní povrchová úprava AR Coating redukuje odrazy a odlesky přímo na čipu.

Obrazový procesor TruePic VIII
Tento vyspělý obrazový procesor perfektně doplňuje 20M Live MOS snímač. Za ohromující rychlostí autofokusu a brilantní obrazovou kvalitou se ukrývá síla zdvojené čtyřjádrové architektury a specializovaných obvodů pro zpracování AF.

Stabilizace obrazu integrovaná v těle fotoaparátu
Stabilizace obrazu zabudovaná v E-M5 Mark III umožňuje prodloužit expozici až o 5,5 kroku*, takže vám nic nebrání vyrazit a zachytit svět tam venku. A je integrována v těle fotoaparátu, takže krásně čisté snímky z ruky pořídíte s jakýmkoli objektivem. V případě kompatibilního objektivu, například M.Zuiko Digital ED 12–100mm F4 IS PRO, zajistí funkce Sync IS dokonalou spolupráci objektivu a fotoaparátu, umožňující prodloužit expozici až o 6,5 EV.

*Při použití s M.Zuiko Digital ED 12–40mm F2.8 PRO nastaveným na 40mm.

Kompletní řada objektivů M.Zuiko Digital
S více než 20 objektivy na výběr představuje E-M5 Mark III chytrý systém, se kterým snadno nastartujete svou kreativitu a vášeň pro fotografii a oživíte svůj fotografický styl. Makrofotografie, snímky s efektem rybího oka nebo pořízené super-teleobjektivem … nic vás neomezuje v cestě, jakou se vydáte.

Vysoce výkonný autofokus

Všech 121 zaostřovacích bodů křížového typu
S úžasnými 121 křížovými zaostřovacími body a automatickým zaostřováním s fázovou detekcí na snímači uspokojí E-M5 Mark III všechny vaše fotografické potřeby. I na vzory a pohybující se objekty lze zaostřit rychle a přesně.

Vysoká přesnost
Pořízení jasných snímků ve slabém světle nebo zachycení tmavších objektů před tmavším pozadím je obzvláště náročný úkol - ale E-M5 Mark III si s touto výzvou dokonale poradí. Rychlý autofokus zůstává přesný i při zcela otevřené cloně, takže barvy a tvary objektu mohou plně vyniknout.

Režim AF Target
Jelikož je E-M5 Mark III stvořen s ohledem na potřeby fotografa, je vybaven také režimem AF Target. Režim nabízí šest voleb pro přesné zaostření na objekt během akce nebo makrofotografie.
Díky specializovanému tlačítku je zachycení požadované scény rychlé a snadné.

AF s prioritou obličeje/očí
Pro portrétní fotografii nebo jen pro fotografování lidí kolem nabízí E-M5 Mark III možnost automatické detekce tváře a očí. Výsledkem je přesné zaostření na váš objekt při každém stisku spouště.

Design a ergonomie

Ikonický design
E-M5 Mark III posouvá ikonický design původního OM systému ještě o stupínek výš. Poznávací znamení OM systému v podobě deltového tvaru horní části fotoaparátu je k vidění i zde. Lehce zkosený horní okraj zajišťuje dokonalou rovnováhu mezi horní částí přístroje a imitací kůže ve spodní části a podtrhuje tak vyspělý vzhled fotoaparátu.

Snadné sledování scény
Díky širší horní hraně elektronického hledáčku (EVF) vypadá E-M5 Mark III stabilněji a snáze se s ním pracuje. Velký EVF s velkou vzdáleností výstupní pupily umožňuje snadné fotografování i uživatelům s brýlemi.

Pevné uchopení a kontrola
Grip byl důmyslně navržen tak, aby E-M5 Mark III přinášel maximálně pohodlné držení s opěrkou palce. Výsledkem je jistější úchop, který je důležitý pro spontánní fotografování nebo nahrávání. Přepracované umístění voliče režimů nyní nabízí ještě lepší kontrolu.

Flexibilní snímání
Díky výklopnému a otočnému LCD displeji nemusíte s E-M5 Mark III zaujímat při fotografování krkolomné nebo nepohodlné pozice. Displej se vám přizpůsobí – ať pořizujete záběry z nízké nebo vysoké pozice. To je také neocenitelné při filmování dynamických scén.

Vysoce oceňovaná konstrukce

Tělo odolné povětrnostním vlivům
Ať vás vaše fantazie zavede kamkoli, nezapomeňte si s sebou vzít E-M5 Mark III. Díky kompletnímu utěsnění odolá stříkající vodě, prachu a mrazu až do -10°C. Ani nejdrsnější podmínky -od deště po sníh nebo prach - nejsou pro E-M5 Mark III překážkou.*

* Systém odolný povětrnostním vlivům vyžaduje použití odolného objektivu M.Zuiko Digital.

Protiprachový ultrazvukový systém SSWF
Získejte to nejlepší v dané třídě - a jistotu čistých snímků. Při každé výměně objektivu odstraní E-M5 Mark III pomocí vysokofrekvenčních vibrací (30 000 za vteřinu) veškerý prach ze snímače. Speciální povrchová úprava snímače zabraňuje dalšímu usazování prachu.

„Noční záběry představují největší výzvu. Správná gradace, čisté kontury, nádherná teplá záře světel. E-M5 Mark III je fotoaparát, který tohle všechno dokáže, a ještě mnohem víc. S jistotou, na kterou se mohu spolehnout."

Neomezené možnosti

E-M5 Mark III a technologie snímání

Kompaktní a lehké tělo E-M5 Mark III je vybaveno výkonným senzorem, pokročilým obrazovým procesorem a řadou renomovaných technologií Olympus, které posunou vaše fotografování na vyšší úroveň.

Unikátní fotografické funkce Olympus

Focus Bracketing a Focus Stacking
Tato funkce, perfektní zejména pro makrofotografii, zajistí vašim snímkům dokonalou čistotu v celé ploše obrazu, jak ji znáte z přírodopisných magazínů. Focus Stacking pořídí několik záběrů objektu, které jsou pak přímo ve fotoaparátu složeny do jednoho ostrého snímku vysoké kvality. Focus Bracketing pracuje podobným způsobem, ale díky možnosti složit snímky manuálně v počítači máte plnou kontrolu nad výsledným snímkem.*

*Informace o kompatibilních objektivech M.Zuiko Digital viz technické specifikace.

Režimy Live Composite a Live Bulb
Svoboda s E-M5 Mark III znamená také možnost pořídit záběr kdykoli chcete, třeba v noci nebo ve slabém světle. A zde přicházejí na řadu režimy Live Composite a Live Bulb. Můžete zachytit panorama města na pozadí hvězdného nebe, nebo vytvářet kreace pomocí světelných stop. A před pořízením každého snímku zkontrolujte expozici na LCD obrazovce.

50 MP High Res snímky ze stativu
Tato funkce vám umožní pořídit pomocí E-M5 Mark III fotografie s vysokým rozlišením, bohaté na detail. Funkce postupně posouvá senzor a pořizuje jednotlivé záběry, které poté spojí do jednoho snímku. Výsledkem je úchvatný obraz s rozlišením 50 megapixelů.

Anti-Flicker
ON
Anti-Flicker
OFF

Snímání bez blikání a Flicker Scan
Sofistikovaná technologie, která se zároveň snadno používá – to je podstatou těchto funkcí E-M5 Mark III. Potlačují efekt blikání při použití mechanické nebo elektronické závěrky. V obou případech je potlačením blikání nebo pruhů způsobovaných zdrojem světla dosaženo perfektní expozice finálního snímku.

Pro Capture

Namáčknutí spouště – ve vyrovnávací paměti je uloženo 14 snímků
Okamžik plného stisku spouště

Zachyťte s E-M5 Mark III ten pravý moment díky funkci Pro Capture. Funkce začne v momentě namáčknutí spouště ukládat snímky do vyrovnávací paměti (až 14 snímků). V okamžiku, kdy zmáčknete spoušť, spustí se nepřetržité snímání. To znamená, že máte šanci vrátit se zpět v čase a vybrat požadovaný záběr.

Subject Tracking Cluster Display

Díky této pokročilé funkci je zaostření na pohybující se objekty v režimu AF Tracking snazší než kdy dřív. Skupina sledovacích zón zobrazovaných přímo na displeji zaručuje precisní a přesné výsledky.

Vysokorychlostní mechanická závěrka

Využijte efekt rozostřeného pozadí i za jasného venkovního světla - umožní vám to mechanická závěrka E-M5 Mark III s nejkratšími časy 1/8000 vteřiny. I při použití objektivu s velkým průměrem docílíte precisních expozic s naplno otevřenou clonou bez potřeby ND filtru.

Asistent manuálního ostření

Přesné manuální zaostření
Manuální zaostřování nemusí být obtížné, obzvláště když je E-M5 Mark III vybaven asistentem manuálního zaostření. Tato funkce zvětší oblast, na kterou chcete zaostřit, abyste měli jistotu naprosto přesného zaostření.

Špičkový výkon
Další užitečný pomocník E-M5 Mark III pro manuálním zaostření na objekt: Ostřicí maximum. Zdůrazňuje a zobrazuje maxima zaostření na obrysech, takže máte jistotu, že docílíte ostré kontury.

AF Limiter

Užitečná funkce, kterou by chtěl mít každý fotograf: AF Limiter. Bez ohledu na použitý objektiv můžete omezit rozsah autofokusu tak, aby E-M5 Mark III nezaostřoval na ostatní objekty mimo vymezený rozsah a zaostření tak bylo ještě rychlejší. Nastavte až tři AF oblasti a přizpůsobte ovladače pro okamžitou aktivaci funkce.

Vynikající ovladatelnost

Touchpad AF
Pro ještě více svobody můžete při fotografování pomocí elektronického hledáčku použít dotykovou obrazovku E-M5 Mark III jako touchpad, s jehož pomocí umístíte bod automatického zaostření na požadované místo. Můžete tak změnit zaostření snímku, aniž byste museli oddalovat oko od hledáčku.

Touch AF a Touch Shutter
Dotyková obrazovka E-M5 Mark III nejenže umožní intuitivně ovládat autofokus dotykem a posunem prstu, ale umožní také jedním klepnutím pořídit snímek.

„Mít lehký a kompaktní fotoaparát je v cestovatelské fotografii nesmírně důležité. Pro mne představuje nový E-M5 Mark III obrovský rozdíl. Můžu jít prakticky kamkoli a mít vždy vše potřebné s sebou.“

Stvořeno pro filmaře

Úžasné filmování

Od fotografování k filmování můžete přecházet, kdykoli se vám zamane. E-M5 Mark III je také ideální pro natáčení videí v průzračné kvalitě, s dynamickou filmovou náladou.

Stabilizace video obrazu v 5 osách

5osá stabilizace obrazu videa (IS) dává dokonalý smysl, zejména při filmování z ruky bez externích stabilizátorů. Navíc s IS systémem kompenzujícím nežádoucí chvění přístroje vypadá pohybující se obraz při švenkování kamerou ještě jasněji a ostřeji. E-M5 Mark III takovou kompenzaci nabízí – a to ve všech pěti osách.

Špičkové 4K video

Díky kompatibilitě s formáty 4K (3840 x 2160) a C4K (4096 x 2160) je E-M5 Mark III ideální pro opravdovou filmovou produkci. Při snímkové frekvenci 30p, 25p nebo 24p s rozlišením 4K, nebo snímkové frekvenci 24p s rozlišením C4K a maximálním bitrate 237Mbps můžete nahrávat ve standardu digitálního kina 4K.

Mikrofonní konektor

Pokud byste chtěli vylepšit zvuk vašeho filmu pomocí externího zařízení*, na boku E-M5 Mark III naleznete prakticky umístěný a snadno přístupný mikrofonní konektor. Pro zvuk ve vysokém rozlišení zvolte kompaktní puškový mikrofon ME-31 nebo záznamník LS-P4, který připevníte přímo do patice hot shoe.

Mikrofonní konektor

*Vyžaduje běžně dostupný držák do patice hot shoe.

Utěsnění proti povětrnostním vlivům

Deštivé dny, teploty pod nulou, prašná místa - E-M5 Mark III zvládne vše. Proslulý systém utěsnění Olympus zajišťuje dokonalou ochranu proti živlům. Můžete se tak naplno věnovat své vášni, bez ohledu na počasí.

Bohaté příslušenství

Kromě kompaktního puškového mikrofonu ME-31* a záznamníku LS-P4* lze E-M5 Mark III vybavit také speciálním externím gripem ECG-5. Poskytuje jistější úchop a nabízí tlačítko spouště a ovládací kolečko.

*Vyžaduje běžně dostupný držák do patice hot shoe.

„E-M5 Mark III mi pomáhá vzbudit v divákovi emoce. Mé vlastní vnímání přírody se dokonale snoubí s výkonným a přesným autofokusem, který mi umožní docílit přesně takový bokeh, jaký pro daný objekt potřebuji.“

Všestranná praktičnost

Užiteční pomocníci

E-M5 Mark III je stvořen pro snazší život fotografa. Díky celé řadě užitečných funkcí a uživatelskému komfortu je radost s tímto OM-D pracovat a užívat si svobodu libovolného fotografického stylu.

Skvěle čitelný elektronický hledáček

Špičkový elektronický hledáček E-M5 Mark III nabízí živé barvy a mimořádný kontrast zobrazení. Zvětšení 1,37x a OLED displej s přibližně 2,36 miliony bodů zajistí snadné pozorování. Vzdálenost výstupní pupily zhruba 27mm je ideální i pro uživatele s brýlemi.

Uživatelský režim

Okamžitý přístup k nejčastěji používaným nastavením - jednoduchým otočením voliče nebo dotykem. Pro rychlé a snadné používání můžete v režimu C uložit svá oblíbená nastavení, jako fotografické parametry nebo režimy. Uložit lze také dvě další často používaná nastavení, ke kterým máte rychlý přístup z menu.

Jednoduše s Wi-Fi a Bluetooth®

Schopnost E-M5 Mark III připojit se bezdrátově pomocí Wi-Fi nebo Bluetooth® k dalším zařízením (například k tabletu nebo telefonu s nainstalovanou aplikací OI.Share) znamená ještě více svobody při snímání a přenosu souborů, bez zbytečných kabelů.

Praktické USB nabíjení

Díky praktickému USB nabíjení jste s E-M5 Mark III nezávislí na napájecím napětí, ať jste kdekoli. V autě, v hotelovém pokoji, nebo na letišti. Máte také možnost dobíjet baterie pomocí powerbanky.

Scénické režimy a umělecké filtry

Pouhým dotykem prstu máte na výběr ze šesti motivů s celkem 22 scénickými režimy, nabízejícími optimální nastavení E-M5 Mark III pro daný objekt nebo scénu - od portrétů po noční záběry, od fotografování interiérů po záběry z blízka. Přidáním některého ze 16 uměleckých filtrů docílíte působivých výsledků.

Srovnání E-M5 Mark III

E-M5 Mark III
E-M10 Mark IV
E-M10 Mark III S
Porovnat nyní

Objektivy M.Zuiko Digital

Zjistit více

Příslušenství fotoaparátu

Zjistit více

Sound for video

Zjistit více
Může vás také zajímat
 • test-and-wow

  Vyzkoušet nyní

  Vyzkoušejte si naše fotoaparáty

  Vyzkoušet nyní
   
   
  test-and-wow

  Vyzkoušet nyní

  Vyzkoušejte si naše fotoaparáty

  Vyzkoušet nyní
   
   
 • storelocator

  Kde koupit

  Dáváte přesnost osobnímu kontaktu? Zde můžete rychle nalézt nejbližšího prodejce Olympus, ať se nacházíte kdekoli na světě.

  Najít prodejce
   
   
 • cart

  Koupit online

  Využijte možnost snadného a pohodlného nakupování 24 hodin denně, 7 dní v týdnu - kupte si svůj nový produkt Olympus v našem online obchodě ještě dnes.

  Koupit online
   
   

Olympus zpravodaj

Přihlaste se k odběru zpravodaje OM Digital Solutions a buďte vždy v obraze.

Zákaznická podpora

Z následujícího seznamu vyberte téma, se kterým potřebujete pomoci.