Mobile Version Hide

K prohlížení využíváte internetový prohlížeč Internet Explorer 6. Tento prohlížeč je již zastaralý.
Pro bezpečné a spolehlivé prohlížení stránek doporučujeme, abyste upgradovali na některý z následujících prohlížečů:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

OM SYSTEM OM-5 Tell your story.

Jako váš oblíbený pár bot.

OM-5 tu není od toho, aby okázale poutal pozornost, stál v cestě vašim zážitkům nebo se dokonce snažil být jediným důvodem vašeho dobrodružství. Je spíš jako vaše oblíbené boty, které vás provedou neznámými stezkami, batoh, ve kterém najdete vždy vše potřebné, nebo přítel, který vám pomůže vnímat krásy světa novým způsobem.

Menší váha = větší zábava.

OM-5 je navržen tak, aby byl stále s vámi, ale nebránil vám prožít si vše naplno. Je tak kompaktní, že ho můžete snadno schovat do svého oblíbeného batohu nebo nenápadně pověsit přes rameno, připravený na záblesk inspirace. Bude tak připraven zachytit váš příběh, ale nebude obtížnou přítěží.

S utěsněním proti povětrnostním vlivům vás nic nepřekvapí

Nejlepší příběhy se rodí z nepřízně osudu. Je na čase se těchto okamžiků chopit: OM-5 je vybaven špičkovou konstrukcí s krytím IP53, odolnou proti prachu, stříkající vodě a mrazu, takže váš příběh může pokračovat. Je jako váš oblíbený pár bot, které nic nezastaví.

Díky systému stabilizace obrazu v 5 osách s vámi už nic neotřese.

Díky kompenzaci až 6,5 EV kroků (nebo 7,5 s kompatibilními objektivy) dokáže OM-5 stabilizovat i ty nejotřesnější situace. Dlouhé expozice z ruky a ostré snímky s teleobjektivem jsou tak procházkou růžovou zahradou.

Zapomeňte na filtry — Nechte se unášet na proudu kreativity s LiveND.

Změňte s LiveND způsob vnímání pohybu a využijte jeho potenciál na maximum. Díky až čtyřem expozičním krokům efektu (ND16) můžete zdánlivě všední okamžik proměnit v kouzelný, a to i s nejširšími ohnisky.

Velikost na požádání. Hi-Res snímky z ruky

Některé scény toho mají tolik co říct, že je třeba se do nich pustit ve velkém. S OM-5 pořídíte velké snímky bez nutnosti velké výbavy.
Funkce Handheld Hi-Res vám umožní zachytit úžasné 50MP snímky bez nutnosti vláčet se s těžkým fotoaparátem a stativem.

Supersonic Wave Filter zbaví snímač prachu.

Bezstarostné měnění objektivů během vašich dobrodružství. Ultrazvuková technologie SSWF s více než 30 000 kmity za vteřinu odstraní z povrchu obrazového snímače OM-5 okamžitě jakýkoli prach.

Nikdy nepromeškejte správný okamžik. 121 bodů automatického zaostřování PDAF.

Soustřeďte se na ideální okamžik, ne na zaostřování. OM-5 je vybaven 121bodovým systémem automatického zaostřování s fázovou detekcí na čipu, který umožňuje spolehlivé zaostřování v každé situaci a v jakémkoli prostředí. Snadno zachytíte majestátnost divoké přírody i s použitím vysoce světelných objektivů, protože máte jistotu, že bude každý detail vašeho příběhu správně zaostřen.

Zaostřete na to nejdůležitější. Vylepšený AF s detekcí tváře/očí.

Fotografování lidí, na kterých vám záleží, by mělo být plné úsměvů a beze stresu. S vylepšeným zaostřováním na tváře a oči je fotografování jednotlivců i skupin snadnou záležitostí. Jediným stiskem tlačítka nebo dotykem obrazovky rozhodněte, čí příběh chcete vyprávět.

O noci nemusíte jen snít. Zachyťte hvězdné nebe pomocí funkce Starry Sky AF.

Už žádné odhady nebo složité manuální zaostřování při fotografování noční oblohy. Díky speciálnímu režimu automatického zaostřování noční oblohy Starry Sky AF je nyní astrofotografie dostupná všem. V kombinaci s dalšími výpočetními fotografickými funkcemi, jako je Live Composite, se vám otevírají celé plejády možností!

Naším posláním není vyvíjet a vyrábět fotoaparáty, ale přinášet prostřednictvím našich fotoaparátů štěstí a radost.

Yoshihisa Maitani

Přístroj pro objevitele.

Technologie je užitečná pouze tehdy, pokud ji využíváme. OM-5 má vše, co potřebujete, a žádné zbytečnosti.

I když jsou jednotlivé technologie fotoaparátu působivé, tím pravým kouzlem je, když se spojí dohromady prostřednictvím výpočetní fotografie a dalších funkcí. Zde je přehled toho nejdůležitějšího.

Live Composite.

S Live Composite se stane čas temna vaším spojencem. Tato výpočetní fotografická funkce vám otevře dveře do zcela nového světa dlouhých expozic. Už žádné odhadování nebo nechtěně přeexponované snímky. Sledujte světlo ožívající na obrazovce vašeho OM-5 a vše si naplno vychutnejte, od putování hvězd oblohou po magické malování světlem.

Live ND.

OM-5 vás díky Live ND zavede do nových vod kreativního proudu. S touto výpočetní funkcí se každá scéna s pohybujícím se objektem promění ve fascinující plovoucí obrazy. Luční potůčky se stanou nekonečným zdrojem inspirace, z mraků se stanou umělecká díla a vlny se promění v přízračně mlžný příkrov. S Live ND můžete také bez omezení používat jakýkoli širokoúhlý objektiv, jako například 7-14mm F2.8 PRO a 8mm F1.4 Fisheye PRO, bez obav z vinětace.

HDR.

Zachyťte v mžiku plný dynamický rozsah scény nebo překonejte hranice přirozeného zraku s kompozitními HDR snímky. OM-5 může v několika volitelných úrovních efektu vrstvit 3 až 5 snímků s různou expozici. Ve volitelných HDR režimech může dokonce zpracovat dohromady 4 snímky společně.

Color Creator.

Pusťte se do kreativní tvorby s funkcí Color Creator, která vám umožní kontrolovat odstín a sytost barev jakékoli scény dle libosti a maximálně tak umocnit sdělení snímku. Vyberte, jakou část scény chcete zdůraznit, od úchvatných oranžových odstínů západů slunce po svěží zelené tóny džungle.

Umělecké filtry.

Prozkoumejte svět kolem sebe s pomocí 16 jedinečných uměleckých filtrů. Od emulace klasického černobílého filmu po umělecké experimenty s měkkým zaostřením. Čekají vás nepřeberné možnosti nového způsobu zkoumání světa přímo na obrazovce nebo v hledáčku vašeho OM-5.

Focus Stacking.

Dostaňte se tak blízko, jak jen chcete, aniž byste museli kvůli zachování ostrosti zvyšovat clonové číslo. Vyberte, jak velkou chcete hloubku ostrosti, a nechte na fotoaparátu, aby spojením snímků vytvořil výsledný obraz. Ať fotografujete extrémní makro nebo krajiny při slabém osvětlení, tato funkce vám umožní docílit maximální hloubky ostrosti bez nutnosti použít vyšší hodnoty ISO nebo clony.

Režimy AF Target.

Od potřeby přesného zaostření na detaily až po rychlé snímky pohybující se zvěře - k dispozici je šest různých typů AF Target režimů, se kterými nikdy nezmeškáte ten správný okamžik. Ať jste příznivcem tradiční metody jednobodového zaostření, nebo chcete vytvořit vlastní AF vzorce pro specifický účel, vždy je k dispozici režim, který naplní vaše potřeby.

Scénické režimy.

Máte před sebou krásnou scénu, kterou chcete co nejvěrněji zachytit, ale nevíte, kde začít? Žádné starosti. 22 scénických režimů dělá z OM-5 přítele, který má vždy tu správnou radu. S širokou paletou předvoleb, od Beach & Snow, Nature Macro, po Handheld Starlight, jste se svým fotoaparátem připravení na úspěch.

Pro Capture.

OM-5 je váš osobní stroj času. Fotografování prchavých okamžiků a zachycení neuvěřitelně rychlých akcí je s funkcí Pro Capture hračkou. S funkcí Pro Capture nikdy nezmeškáte rozhodující okamžik. Po stisku tlačítka ukládá Pro Capture do vyrovnávací paměti snímky rychlostí až 30 snímků za vteřinu a po plném stisku spouště uchovává posledních 14 snímků. Pak se jednoduše vraťte zpět jako strojem času a vyberte ten pravý okamžik.

Ponořte se hlouběji.

Žádný fotoaparát nemůže vyprávět příběh za vás, ale správná výbava ve správné situaci může rozhodnout o tom, zda se vám podaří pořídit snímek, nebo se vrátíte domů s prázdnou. Ale pamatujte: někdy je třeba oželet skvělý záběr, abyste si mohli skvělý okamžik vychutnat naplno. Volba je na vás.

Vyprávějte celý příběh.

K vyprávění některých příběhů pouhé obrázky nestačí. Proměňte svá dobrodružství pomocí OM-5 v krásné filmy, aniž by vás filmování připravilo o zážitky z přírody. Špičková stabilizace obrazu umožňuje takový pohyb s fotoaparátem, jaký je obvykle výhradní doménou gimbalů a sliderů. Díky vysoké kvalitě videa, kompaktním rozměrům a filmařským funkcím, jako je FHD rozlišení se 120 snímky za vteřinu, neomezená délka záznamu, přepracovaný červený indikátor záznamu a pohotový autofokus, je natáčení s OM-5 zážitek sám o sobě.

Vertikální video.

Zachyťte své příběhy tak, jak je budete chtít sdílet. Režim vertikálního videa nejenže usnadňuje úpravy a sdílení pro sociální platformy, ale také nabízí zcela nový způsob vyprávění příběhů. Od vertikálních vodopádů a horských stezek, po záběry z kánoe a portrétní videa - nyní můžete zvolit správnou orientaci příběhu při zachování veškeré kvality a možností systému.

OM-Log400 video obrazový profil.

Zachyťte kompletní tonalitu scény pomocí speciálního filmového profilu. OM-Log400 je navržen tak, aby vytěžil maximum z dynamického rozsahu a zároveň umožnil snadnou úpravu barev v postprodukci. Díky této dokonalé rovnováze můžete strávit více času venku a méně ve střižně.

Webkamera na cestách.

Pokud zrovna nejste s fotoaparátem v akci, poslouží OM-5 jako prvotřídní webová kamera, bez potřeby dalších programů nebo ovladačů - stačí jen připojit k počítači přes USB. Proměňte své tábořiště na webovou zasedačku, která všechny ohromí.

Objektivy jsou duší fotoaparátu.

Je-li tomu tak, pak má OM-5 ohromnou duši. Lehké kompaktní zoomy M.Zuiko 12-45mm F4.0 PRO a 40-150mm F4 PRO pokryjí většinu fotografických potřeb a ve spojení s OM-5 váží celá tato sestava jen 1050g a v brašně nezabere téměř žádné místo. A pokud by vám to nestačilo, široká nabídka vysoce světelných objektivů s pevným ohniskem a specializovaných objektivů vám umožní fotografický systém rozšiřovat podle toho, jak se budou rozvíjet vaše zájmy a dovednosti.

Chytrý telefon s OI.Share je dokonalým doplňkem.

OM-5 snadno propojíte se svým telefonem pomocí aplikace OI.Share. Svižný přenos snímků umožní pohotové sdílení vašich nejlepších příběhů, ovládání na dálku usnadní fotografování z obtížných úhlů a synchronizace GPS polohy umožní opatřit fotografie údajem o poloze.

Ekosystém LS-P5

Zachyťte zvuky přírody s jemnými detaily pomocí PCM záznamníku LS-P5 a doplňte svou již tak působivou filmovou sestavu o bezdrátové Bluetooth (nebo kabelové) monitorování zvuku. Úžasných 21 úrovní mikrofonního zoomu vám umožní přiblížit se k akci nebo zachytit celou zvukovou plochu okolí, to vše při zachování kompaktnosti konfigurace.

USB nabíjení.

Pryč jsou doby, kdy jste s sebou museli nosit několik samostatných nabíječek a baterií pro všechna zařízení. Když OM-5 právě nepoužíváte, může se pohodlně nabíjet přes USB z počítače, powerbanky nebo USB AC adaptéru. Zajištění potřebné energie je tak procházkou růžovým sadem... nebo lesem.

Externí grip.

Díky promyšlenému designu je manipulace s OM-5 přirozená a bezpečná, ale někdy přijde vhod něco navíc - třeba když máte rukavice. Toto příslušenství, navržené pro OM-5, nabízí kromě lepšího držení fotoaparátu také přídavnou spoušť a ovládací kolečko pro maximální kontrolu přístroje.

Příslušenství.

Každému se občas hodí pomoc přítele. Proto jsme pro OM-5 navrhli celou řadu užitečného příslušenství. Nabídka zahrnuje vše potřebné pro vaše fotografické výpravy do přírody, od bezdrátových dálkových ovladačů až po makroblesky.

Najít příslušenství >

OM-5 má všechny funkce, které potřebuji, a mohu jej snadno propojit se svým ostatním outdoorovým vybavením.

Daniel Villadsen

Již nyní k dispozici!

Kupte nyní a získejte OM SYSTEM OM-5.

Objednejte nyní >

Zmeškali jste video s představením OM-5?

Shlédněte setkání členů našeho týmu s ambasadory OM SYSTEM napříč třemi časovými pásmy a kontinenty, na kterých hovoří o tom, co si zamilovali na fotoaparátu OM-5. Shlédněte video představující OM-5 na našem Youtube kanálu.

Přejít na Youtube >

Podívejte se na naši stránku událostí

Nejnovější osobní a online školení, semináře a živé přenosy najdete na naší rezervační stránce, kde si můžete vyfiltrovat nadcházející akce podle jazyka a země.

Zobrazit program akcí >
Může vás také zajímat