Mobile Version Hide

K prohlížení využíváte internetový prohlížeč Internet Explorer 6. Tento prohlížeč je již zastaralý.
Pro bezpečné a spolehlivé prohlížení stránek doporučujeme, abyste upgradovali na některý z následujících prohlížečů:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Udržujte svůj fotoaparát

Vzhledem k tomu, že používáme jen materiály nejvyšší kvality, fotoaparáty Olympus vám budou dobře sloužit dlouhá léta. Pokud narazíte na problémy, firma OM-Digital Solutions dokáže váš fotoaparát rychle a odborně opravit.

Vyberte si téma :

Čištění fotoaparátu

Vnější povrch
Jemně otřete měkkým hadříkem. Pokud je fotoaparát silně znečištěn, navlhčete hadřík do mýdlové vody a dobře vyždímejte. Fotoaparát otřete vlhkým hadříkem a pak osušte suchým hadříkem. Pokud jste fotoaparát používali na pláži, otřete jej dobře vyždímaným hadříkem namočeným v čisté vodě.

Objektiv
Prach z objektivu ofoukejte běžně prodávaným ručním ofukovačem. Naneste malé množství čistícího roztoku na objektivy na čistící papír na objektivy a objektiv jemně otřete.

LCD obrazovka
Jemně otřete měkkým hadříkem.

Paměťová karta, akumulátor a nabíječ
Jemně otřete měkkým hadříkem.

Výstraha
Nepoužívejte silná rozpouštědla, jako je benzín nebo alkohol, ani ubrousky napuštěné chemikáliemi. Přístroj čistěte vždy až po vyjmutí akumulátoru a odpojení síťového adaptéru. Pokud povrch objektivu zůstane pokrytý nečistotami nebo vlhkostí, může na něm vzniknout plíseň.

Kondenzace uvnitř fotoaparátu

Co je to kondenzace?
Pokud je venku chladno, vodní páry obsažené ve vzduchu rychle chladnou a mění se v kapičky vody. Ke kondenzaci dochází, pokud fotoaparát přenesete z chladu do tepla.

Jak zabránit kondenzaci?
Pokud fotoaparát musíte přenést z chladu do tepla, umístěte jej do plastového sáčku a ten dobře uzavřete, pokud možno vzduchotěsně. Fotoaparát ponechte v sáčku přibližně hodinu, dokud se jeho teplota nevyrovná s teplotou místnosti.

Skladování fotoaparátu

Pokud fotoaparát nebudete delší dobu používat, vyjměte akumulátor a uložte fotoaparát na chladném, suchém a dobře větraném místě.
Občas je dobré vložit do fotoaparátu akumulátor a prověřit všechny jeho funkce, aby byl zajištěn jeho dobrý stav při dalším použití.