Mobile Version Hide

K prohlížení využíváte internetový prohlížeč Internet Explorer 6. Tento prohlížeč je již zastaralý.
Pro bezpečné a spolehlivé prohlížení stránek doporučujeme, abyste upgradovali na některý z následujících prohlížečů:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Město a cestování

Vinou globální pandemie COVID-19 a restrikcí, kterým jsme museli čelit - a stále ještě čelíme, se rok 2020 nedá srovnat s žádným jiným. Vždy jsem ráda fotografovala v městském prostředí a vychutnávala si fotografické výzvy urbanistických lokalit celého světa a čekala na vhodný moment, který by mi umožnil zachytit prázdný prostor bez lidí.

Když se naskytla příležitost fotografovat s E-M10 Mark IV, nemohla jsem se dočkat, protože to s sebou neslo řadu specifických výzev. V minulosti jsem se mohla toulat městy celé hodiny, čekat na vývoj scény nebo na jedinečný okamžik, kdy osamělá postava cizince v záběru dodá celé scéně perspektivu. Tentokrát jsem musela svůj fotografický přístup přizpůsobit, protože bylo třeba dodržovat sociální distancování a fotografovat bylo možné pouze po omezený čas.

Jako klíčový pracovník NHS (National Health Service) jsem stále musela cestovat do Londýna za prací, zatímco zbytek města byl v karanténě. Procházku z práce domů jsem využívala jako své každodenní cvičení a příležitost vyčistit si hlavu. Cítila jsem, že je důležité zaznamenat, jak se život náhle změnil, a pokusit se dát všemu nějaký smysl.

V posledních letech jsem měla to štěstí cestovat po světě a mohu bez váhání říci, že fotoaparáty řady E-M10 byly mým nejvěrnějším a nejspolehlivějším společníkem. E-M10 Mark IV nebyl výjimkou. Díky vylepšenému tvaru gripu mi fotoaparát okamžitě padl pohodlně do ruky. Když se všechno kolem vás zdá být je v neustálém a nepředvídatelném pohybu, je pocit důvěrné známosti při fotografování s E-M10 Mark IV vítanou úlevou.

Kdysi jsem udělala chybu, kdy jsem cestovala přes 100 mil, jen abych vyfotografovala jednu budovu, a na místě pak zjistila, že jsem nenabila baterii fotoaparátu! Z této chyby jsem se poučila; nicméně nyní můžete fotoaparát nabít pomocí přenosné nabíječky. O další starost s fotoaparátem na cestách méně a podle mne velmi užitečné vylepšení.

Fotografování bylo vždy vzrušující a přinášelo mi radost. Přesvědčila jsem se, že jsou objektivy a fotoaparáty řady E-M10 spolehlivé a produkují kvalitní snímky, aniž bych se musela jakkoli omezovat. Kdykoli vyrážím fotografovat, cestuji nejraději na lehko. Pro někoho, kdo je jako já neustále na cestách, je E-M10 Mark IV ideální volbou.

Autorka a fotografka: Martina Govindraj

Všechny snímky byly pořízeny s následujícím vybavením