Mobile Version Hide

K prohlížení využíváte internetový prohlížeč Internet Explorer 6. Tento prohlížeč je již zastaralý.
Pro bezpečné a spolehlivé prohlížení stránek doporučujeme, abyste upgradovali na některý z následujících prohlížečů:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Město a cestování

Toto rozmanité portfolio snímků v tolika různých podmínkách a situacích bylo pořízeno jediným fotoaparátem, OM-D E-M1X, a dvěma objektivy: M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO a M.Zuiko Digital ED 7-14mm F2.8 PRO - to vše se snadno vejde do malé brašny. Tak mobilní a flexibilní je nyní ekosystém fotoaparátů Olympus.

Diskrétní povaha objektivů a malých těl umožňuje rychlé pouliční záběry bez zbytečné pozornosti a nepříjemných pohledů. Díky úchvatné stabilizaci obrazu je to velmi snadné - nepotřebujete stativ ani monopod. Těla a objektivy odolné proti stříkající vodě umožní fotografovi pokračovat v práci bez ohledu na počasí. Mimořádně užitečná vlastnost, pokud máte k dispozici jen omezené množství času.

První den bylo krásné slunečné počasí a já jsem se se svou kamarádkou a herečkou Vasiou Badiou procházel kolem hlavních turistických lákadel i zapadlými uličkami města.

Druhý den byl, přesně podle předpovědi, deštivý a tmavý. Ráno jsme se schovávali uvnitř, ale počasí se během dne nezlepšilo. Sebrali jsme tedy odvahu vyrazit ven, a právě tam zářily možnosti stabilizace obrazu nového fotoaparátu. OM-D E-M1 X dokáže bez ohledu na otřesy, liják nebo mráz zachytit ty nejúžasnější fotografie, a to i za ponurého světla.

Jak slunce zapadá, vše se noří do modrých odstínů. Zažili jsme nádhernou a famózní „Modrou Prahu“. A pak byla všude kolem nás tma, ale ani teď nebyl stativ potřeba. Výkonný systém stabilizace obrazu umožňuje perfektní záběry z ruky s časy až 1 nebo dokonce 5 vteřin, a to s rozlišením 50 megapixelů i při těchto časech!
To byl skutečný důkaz výkonu, mobility a flexibility tohoto systému.

Autor a fotograf: George Marinakis

Všechny snímky byly pořízeny s následujícím vybavením