Mobile Version Hide

K prohlížení využíváte internetový prohlížeč Internet Explorer 6. Tento prohlížeč je již zastaralý.
Pro bezpečné a spolehlivé prohlížení stránek doporučujeme, abyste upgradovali na některý z následujících prohlížečů:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Příroda a divočina

Relaxace v přírodě

Pozorování přírody je báječná činnost, přinášející rovnováhu a osvěžení. Její fotografování nám umožní připomenout si tyto úžasné okamžiky, i z pohodlí domova. Společným jmenovatelem dalekohledů a OM-D fotoaparátů Olympus je nízká hmotnost, ergonomie a všestrannost. To nám umožní užít si pozorování a fotografování divoké přírody s hbitostí a rychlostí nezbytnou pro skvělé snímky.

Kromě nízké hmotnosti je výhodou také schopnost fotografovat téměř v jakékoli situaci z ruky, bez použití stativu. Ještě větší flexibilita tak pomáhá nezmeškat jedinečný záběr. Úžasná stabilizace obrazu v těle OM-D fotoaparátu a objektivy jako M.Zuiko Digital ED 300mm F4 PRO a M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS se staly pro naše fotografování přírody nepostradatelnými.

Aby bylo možné využít technologie naplno i při dlouhých expozičních časech, je důležité fotoaparát správně nastavit. V těchto případech používáme režim automatické stabilizace S-IS AUTO.

Fotografování ptáků v letu dá skutečně vyniknout přesnosti a rychlosti působivého automatického ostření OM-D E-M1X. Pro akční snímky rádi používáme následující nastavení, které nám zajistí maximální procento podařených záběrů: režim C-AF, AF skener v režimu 1 a citlivost C-AF +2.Další výhodou je 121 zaostřovacích bodů, mezi kterými lze rychle přecházet pomocí joysticku. Díky tomu je naše vybavení při fotografování pohybujících se objektů naprosto nepřekonatelné. Jako AF režim často volíme pětibodový kříž – vyzkoušejte ho!

Jeden tip navíc: Také salva nastavená na 10 snímků za vteřinu v režimu tiché závěrky (v tomto režimu je k dispozici až 18 s/s) přináší při fotografování pohybujících se objektů skvělé výsledky.

Kompaktní a silný tým pro sledování a fotografování pohybujících se objektů

Přecházení mezi dalekohledem a fotoaparátem je pro nás naprosto reflexivní činnost. Dalekohledy Olympus 10x50 S se skvěle uplatní od samého začátku výpravy – pro dosažení co nejlepších výsledků je důležité si objekt předem zblízka prohlédnout.

Široké zorné pole usnadňuje rychlou lokalizaci objektů. Další výhodou je jejich mobilita a vynikající ergonomie a pogumovaný povrch, díky kterému se skvěle drží. Vysoká světelnost poskytuje jasné zorné pole s minimálním zkreslením, velké zaostřovací kolečko je snadno přístupné a dobře se ovládá. Tyto vlastnosti nám pomáhají při sledování rychlých zvířat a můžeme tak nerušeně pozorovat oblíbené stanoviště jestřábů nebo místo, kam malá liška přichází pít - aniž bychom byli odhaleni.

Možná se ptáte, kolik času zabere příprava a plánování takovýchto fotografických expedic, ale máme pro vás dobrou zprávu! Veškeré vybavení – od dalekohledů po oblíbenou fotografickou sestavu – můžeme mít neustále připravené a po ruce, protože je vše tak kompaktní a lehké, že není problém nosit jej po celou dobu přes rameno.

Vyzkoušejte to. Vyrazte ven a fotografujte „za pochodu“ se skvělými výsledky! Znamená to také, že nemusíte doma nechávat žádné ze svých objektivů.

Díky malým rozměrům a hmotnosti je můžete všechny i s ostatním vybavením bezpečně uložit do univerzálního a funkčního fotobatohu.
Proč po báječném dni plném pozorování a fotografování ptáku teleobjektivem nevyfotografovat ještě západ sluce širokoúhlým objektivem?
S Olympusem naštěstí nemusíte dělat kompromisy.
Nic nevzdávejte, s Olympusem je to možné.


Text a fotografie: Marisa Martínez a Javier Parilla Pérez

Může vás také zajímat