Mobile Version Hide

K prohlížení využíváte internetový prohlížeč Internet Explorer 6. Tento prohlížeč je již zastaralý.
Pro bezpečné a spolehlivé prohlížení stránek doporučujeme, abyste upgradovali na některý z následujících prohlížečů:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Příroda a divočina

Mám velmi rád objektivy Olympus M.Zuiko PRO! Když držíte objektiv Olympus M.Zuiko PRO v ruce, hned víte, že máte co do činění s prvotřídním produktem. Objektivy Olympus M.Zuiko PRO mají vše – vynikající kvalitu objektivu, vynikající obrazovou kvalitu, rychlý a přesný autofokus a mimořádně vysokou mechanickou kvalitu. Tělo i bajonet jsou vyrobeny z kovu a utěsněny proti prachu vodě a mrazu. Ve spojení s OM-D modely jde o trvanlivý a všestranný produkt.

Vezměme například objektiv M.Zuiko 40-150mm F2.8 PRO: Nabízí nějaký jiný výrobce tak skvělou sluneční clonu? Nejspíš ne! U jiných produktů musíte clonu odejmout, otočit a znovu nasadit na objektiv. Zde stačí jen clonu pootočit lehce doleva a zatlačit dozadu, a objektiv se zase zmenší. – „To je kouzelné!“

Přepínání mezi manuálním a automatickým zaostřováním funguje jako kouzlo – jednoduše podle situace posunete prstenec objektivu dopředu nebo dozadu. A výhodou je samozřejmě také hmotnost. Velikost obrazového snímače umožňuje vytvořit malé, lehké, kompaktní a světelné objektivy.

5osá stabilizace obrazu ve fotoaparátu a stabilizátor objektivu umožňují dvouvteřinové snímky z ruky. To je něco, v čem OM-D skutečně vyniká, protože tato kombinace stabilizací, umožňující expoziční časy 2 vteřiny nebo i více, je ve svém oboru prakticky unikát. Automatické zaostřování pracuje brilantně a zaostřuje bez potíží také v šeru.

Ptal jsem se dobrého přítele, co si myslí o objektivu Olympus M.Zuiko PRO. A odpověděl mi toto: „Když jsem si v roce 2017 koupil svůj první objektiv PRO (Olympus M.Zuiko 7-14mm F2.8 PRO), otevřela se mi spousta nových dveří do světa fotografie. Bylo to zejména díky mimořádně vysoké technické úrovni, která posunula hranice fyzicky možného. Díky krátké ohniskové vzdálenosti, velké světelnosti a skvělému prokreslení v celé ploše obrazu se hodí pro jakékoli situace. Takže můžu tento vytříbený a kompaktní objektiv používat na výpravách za dobrodružstvím, v extrémních povětrnostních podmínkách, stejně jako na seriózní společenské akci.“

Rád bych skončil následujícím citátem: „Dav bude tleskat ohňostroji, ale ne svítání. “ – Friedrich Hebbel

Autor a fotograf: Hayrettin Bilgin

Všechny snímky byly pořízeny s následujícím vybavením