Mobile Version Hide

K prohlížení využíváte internetový prohlížeč Internet Explorer 6. Tento prohlížeč je již zastaralý.
Pro bezpečné a spolehlivé prohlížení stránek doporučujeme, abyste upgradovali na některý z následujících prohlížečů:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Společenský život a životní styl

Každý by chtěl vědět, jak podpořit svůj Instagramový profil a zajistit, aby jeho fotografie a účet skutečně vynikly. Fotoaparát Olympus PEN je plný možností, které vám pomohou snadno vytvářet a nahrávat úžasné snímky na Instagram, a zde je několik hlavních tipů!

Zachovávejte barevný motiv

I když je důležité, aby každý jednotlivý snímek byl skvělý, celkový vzhled mřížky Instagramu je rovněž klíčový. Barevný motiv, linoucí se všemi vašimi fotografiemi, je skvělým způsobem, jak sjednotit váš přísun příspěvků. Vaše snímky mohou být například laděny do bílého/studeného tónu nebo je tok vašich příspěvků laděný do hřejivějších tónů s oranžovými a žlutými odstíny. Váš fotoaparát Olympus PEN můžete nastavit tak, aby automaticky upravoval tón vašich snímků do teplejších nebo studenějších barev v okamžiku fotografování. Stiskněte tlačítko MENU – IKONA OZUBENÉHO KOLEČKA – PŘEJDĚTE DOLŮ K F – WB AUTO. Zde můžete VYPNOUT nebo ZAPNOUT funkci Zachovat teplé barvy.

Přemýšlejte o poměru stran snímku

Aby byl váš přísun příspěvků konzistentní, je třeba všechny snímky pořizovat se stejným poměrem stran. Fotoaparát Olympus PEN vám umožňuje fotografovat v libovolném poměru stran, včetně čtvercového 1:1, takže můžete dokonale zkomponovat záběr, aniž byste oříznutí na čtverec museli provádět později, díky čemuž je celý postup hračkou. Poměr stran lze změnit v Super Control Menu. Stiskněte tlačítko OK a najdete jej napravo uprostřed. Zvolte z možností 4:3, 16:9, 3:2, 1:1 a 3:4.
Pamatujte, že pokud fotografujete v poměru stran 4:3 nebo 3:4, budete muset snímek mírně oříznout na portrétní poměr Instagramu 5:4, takže při fotografování nezapomeňte ponechat na snímku prostor, který budete moci odstranit.


Používejte otočnou obrazovku fotoaparátu Olympus PEN

Jednou z báječných funkcí fotoaparátu Olympus PEN je otočná obrazovka, díky které se pracuje daleko snáze. Pokud jste tvůrce pořizující fotky typu flat lay, použití otočné obrazovky vám umožní pořídit dokonale zkomponovaný snímek z nadhledu, přičemž se kvůli jejímu sledování nebudete muset naklánět nad fotoaparát. Otočení obrazovky směrem k vám a její povytažení vám pomůže také při fotografování jídel v restauracích. Fotoaparát můžete držet vysoko nad hlavou a snadno na obrazovce zkomponovat záběr večeře. Otočení obrazovky nahoru je ideální pro snímky pořizované zezdola. Ať již jde o snímek bot nebo záběr pouliční scény z úrovně podlahy, díky otočné obrazovce nemusíte být tak nízko jako fotoaparát, abyste zachytili dokonalou fotografii. Otočnou obrazovku lze otočit také úplně dolů, což je ideální, pokud pro svůj přísun příspěvků chcete pořídit selfie. Nejen, že je k dispozici volba E-portrét, když fotografujete v režimu AUTO, která pomůže vyhladit pleťové tóny, ale díky dotykové obrazovce fotoaparátu Olympus PEN můžete klepnout na tlačítko spouště a fotoaparát pořídí snímek po 2 sekundách, což vám poskytne dostatek času, abyste zaujali dokonalý postoj.

Pusťte se do práce s mřížkou

Užitečnou funkcí fotoaparátu Olympus PEN, která vám pomůže při fotografování na Instagram, je zaměřovací mřížka. Najdete ji stisknutím tlačítek MENU-OZUBENÉ KOLEČKO – MENU C1 – ZOBRAZENÁ MŘÍŽKA. Pokud je váš přísun příspěvků především o symetrii, vyzkoušejte první rozvržení mřížky, které vám pomůže zkomponovat dokonalý záběr. Pokud se ve vašem přísunu příspěvků objekt vždy nachází uprostřed snímku, pomůže vám k tomu nejlépe volba mřížky 4 nebo 5. Volba mřížky č. 6, což jsou dvě čáry nahoře a dole, je velmi užitečná, když fotografujete krajinu, abyste udrželi rovný horizont. Zvažte zapnutí zaměřovací mřížky a uvidíte, zda vám pomůže zachytit dokonalý instagramový snímek.

Fotografie pomocí Wi-Fi přímo do vašeho telefonu

Nejlepší funkcí fotoaparátu Olympus PEN je rozhodně vestavěné připojení Wi-Fi. Pomocí aplikace Olympus OI.Share můžete připojit svůj fotoaparát Olympus PEN k telefonu, rychle přenášet snímky, které jste právě vytvořili, a posílat je přímo na Instagram. Vyberte možnost Importovat fotografie a můžete procházet všechny snímky, které jste pořídili, poté je importovat a ukládat do telefonu pro přímé sdílené na Instagramu – je to opravdu snadné!
To bylo jen pár tipů, jak používat některé z funkcí fotoaparátu Olympus PEN, které vám pomohou vylepšit váš Instagram a především urychlit a usnadnit sdílení těch nejlepších záběrů s aplikací.
Těšte se na další tipy a triky pro fotoaparát Olympus.

Autorka a fotografka: Debs Stubbington

Fotogalerie

Všechny snímky byly pořízeny s následujícím vybavením