Mobile Version Hide

K prohlížení využíváte internetový prohlížeč Internet Explorer 6. Tento prohlížeč je již zastaralý.
Pro bezpečné a spolehlivé prohlížení stránek doporučujeme, abyste upgradovali na některý z následujících prohlížečů:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Společenský život a životní styl

Dvakrát do roka se „velké jablko“ stává centrem nadcházejících módních trendů - a tentokrát je zaznamenám svým fotoaparátem Olympus PEN E-PL9.
Se svým PEN pracuji již téměř dva roky a mohu ho bez váhání doporučit. Olympus mě provázel na úžasných cestách plných poznání a nových zkušeností, na kterých se mi díky němu podařilo zachytit řadu mimořádných okamžiků. Fotoaparát se snadno používá a je ideální pro fotografování na cestách. Navíc je malý a lehký a vždy dodá mému oblečení elegantní šmrnc.
Pojďte si se mnou těch pár dní v New Yorku prožít a udělejte si představu o tom, co pro mě týden módy znamená a jak jsou naplánované jednotlivé dny. Protože týden módy není jen potěšením, je to také tvrdá práce.

Neděle:
Tak jsem tady! První den je obvykle o shromažďování oblečení různých návrhářů nebo shánění doplňků, než začnou přehlídky. Tentokrát se ale plány změnily! Vedle přehlídek a akcí bylo naším hlavním cílem vytvořit nové lookbook katalogy a kreativní obsah pro partnerské značky. Což znamená vstávat v 5 ráno a být výkonný a kreativní až do půlnoci.

Pondělí:
Plánování je polovinou úspěchu – ještě před odletem do New Yorku jsme společně s mým agentem vytvořili časový plán, abychom byli co nejefektivnější. Moje zkušenost z minulých let mě naučila, že na fotografování je vždycky příliš málo času. A protože všichni víme, že obsah je králem, vyhradila jsem si čas navíc na jeho vytvoření.
Ale před focením katalogů je na řadě první schůzka dne. Jsem ve Spring Studios na první prezentaci vlivného návrháře; lokace je fenomenální a atmosféra místa umocňuje vibrující sílu kolekce.


Úterý:
Jedním z vrcholů je akce pořádaná značkou Diesel. Značka vždy prezentovala neobyčejné návrhy a samotná akce má jedinečnou atmosféru, která se mi skutečně zamlouvá. Ale dostat se sem včas nebylo tak jednoduché. V podstatě nemůžete říct New York, aniž by se vám nevybavila dopravní zácpa! Je to sice nervy drásající, ale přesto miluji tu rušnou dynamiku a hektičnost, zejména během Týdne módy. Po vzrušujícím dni plném akcí, focení a husté dopravy jsem šla spát v 11 hodin večer.
Středa:
Heslo dnešního dne: uchovat si sílu na poslední den! Dvě schůzky ráno, jedna módní přehlídka v poledne a poté - je čas být produktivní. Tvořivý zápal v ulicích New Yorku mě nutí přemýšlet netradičně a obzvláště si užívám kreativní experimenty s mým Olympus PEN.Čtvrtek:
Čas vrátit se domů! Naposledy sedíme v jedné z našich oblíbených kaváren, prohlížíme si obsah, který jsme vytvořili, a rekapitulujeme uplynulé dny. Je to jasné - milujeme tohle město, které v nás probouzí mimořádnou kreativitu, i když to znamená hodně pozitivního stresu. Týden módy v New Yorku s mým Olympus PEN byl opět úžasným dobrodružstvím!
Proč je ale Olympus PEN perfektní společník pro týden módy?
Řeknu vám přesně proč:
• Snadno se používá i začátečníkům
• Kvalitní snímky ostré jako břitva
• Integrované Wi-Fi a Bluetooth; snímky jsou prostřednictvím mobilní aplikace okamžitě přeneseny do vašeho telefonu a připraveny ke snadnému sdílení
• Výklopný displej s dotykovou obrazovkou
• Šestnáct různých uměleckých filtrů
• Integrovaný výklopný blesk


Kromě vysoké kvality snímků nabízí také širokou paletu příslušenství a doplňků, díky kterým je tento univerzál ještě praktičtější a stylovější, třeba pro takové příležitosti, jako je Týden módy v New Yorku. Olympus má doplňky pro každou příležitost: od polstrované bucket bag kabelky pro uložení fotoaparátu, přes elegantní brašny přes rameno a řemínky v různých barvách, po psaníčka pro večerní společenské události.
Olympus PEN E-PL9 přesvědčí nejen svým jedinečným vzhledem, ale také svými schopnostmi. Není co dodat, jsem zkrátka jeho velká fanynka.

Autorka a fotografka: Karin Teigl

Všechny snímky byly pořízeny s následujícím vybavením