Mobile Version Hide

K prohlížení využíváte internetový prohlížeč Internet Explorer 6. Tento prohlížeč je již zastaralý.
Pro bezpečné a spolehlivé prohlížení stránek doporučujeme, abyste upgradovali na některý z následujících prohlížečů:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Společenský život a životní styl

Díky funkci dálkového ovládání v aplikaci Olympus OI Share je fotografování autoportrétů s Olympus PEN tak snadné... Proč ale nebýt trochu kreativnější a nezkusit vyfotografovat pár vtipných záběrů s prostými věcmi, které máme doma?

Zde je několik nápadů, jak se s autoportréty dobře pobavit:

Klíčem ke snadným autoportrétům s fotoaparátem Olympus PEN je aplikace Olympus OI Share. Pokud jste aplikaci doposud nepoužívali, měli byste si ji rovnou stáhnout . Snadno pak můžete prostřednictvím WiFi zabudované v Olympus PEN propojit svůj fotoaparát s chytrým telefonem a v aplikaci OI Share vybrat volbu Remote Control. S ní získáte živý náhled sebe sama nebo fotografovaného objektu přímo na displeji telefonu a pomocí tlačítka spouště v aplikaci můžete snímek vyfotografovat. Přímo v aplikaci můžete také měnit nastavení, vytvářet uživatelské samospouště, nebo klepnutím na displej zaostřit na vybrané místo. To je skvělé pro autoportréty, protože se při komponování záběru vidíte v obraze a s využitím voleb samospouště máte spoustu času na skrytí telefonu mimo záběr a zaujmutí pózy. Po pořízení můžete snímek rychle zkontrolovat a případně provést korekce nastavení a jste-li spokojeni, importovat fotografie přímo do chytrého telefonu.

A co použít nějaké rekvizity, aby byly autoportréty ještě poutavější?

Bubliny

Bubliny jsou zábavné rekvizity, se kterými si můžete ve svých snímcích skvěle pohrát. Není úplně snadné situaci dokonale zvládnout. Budete muset vytvořit vlastní samospoušť, která pořídí několik snímků v sérii, a s její pomocí se pokusit padající bubliny zachytit. Bubliny jsou ale levná rekvizita a hrátky s nimi jsou opravdu zábavné. Snažte se je vyfouknout do popředí snímku, aby záběr získal na hloubce a zajímavosti. Případně je těsně před stiskem spouště vyfoukněte nahoru do vzduchu, na snímku pak budete obklopeni zvolna klesajícími bublinami.

Zvažte použití barevného pozadí, které dá vyniknout odrazům barev na bublinách.

Květiny

Existuje mnoho způsobů, jak s pomocí květin autoportrét oživit a vdechnout mu barvy. Zkuste je umístit trochu do popředí snímku a zaostřit na sebe v pozadí. Snímky tak získají zajímavý rozměr. Můžete si pohrát také s jasně barevnými květinami před obličejem a očima a vytvořit skutečně netradiční záběr. Květiny ve vlasech pak mohou vytvořit krásný a zajímavý detail.

Odrazy

Zrcadlo je vskutku snadno použitelná rekvizita, která vnese do vašich autoportrétů zajímavý prvek. K vytváření odrazů lze použít cokoli, od zrcadla toaletního stolku až po malá ruční zrcátka. Chcete-li vytvořit skutečně unikátní portrét, zkuste fotografovat zezadu, s odrazem svého obličeje v zrcadle. Využijte funkci Live View v režimu Remote. S aplikací Olympus OI Share můžete i zády k fotoaparátu snadno sledovat, jak bude váš záběr vypadat, a klepnutím na displej telefonu zaostřit na svůj odraz v zrcadle.

Při fotografování můžete použít celou řadu dalších zábavných rekvizit, jako jsou například konfety nebo vánoční světýlka. Tak proč nevzít svůj Olympus PEN a s pomocí aplikace OI Share nevyfotografovat pár vtipných autoportrétů?

Autorka a fotografka: Debs Stubbington

Všechny snímky byly pořízeny s následujícím vybavením